Ötven év. A magyar lányok albuma. 1894-1944 legszebb ifjúsági elbeszélései. Szerk.: Tutsek Anna. Bp., é.n., Új Idők Irodalmi Intézet Rt. Kiadói félvászon-kötés, egészoldalas illusztrációkkal.
Guglielmo Ferrero: A harmadik Róma I. A két igazság. Fordította Révay József. Bp., é.n., Genius. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel. 1647. számú számozott példány.
Vegyes könyvtétel, kb. 50-60 db:
Ifjúsági, és mesekönyvek, néhány marxista témájú könyv, egy-két regény, és utikönyv...stb. Különféle kiadásban, változó állapotban.
A Pesti Hírlap Könyvtára: Az élet útmutatója. 1200 oldal, 606 mélynyomású képpel, 4 térképpel, 66 szövegközti rajzzal és számos színes műmelléklettel. Bp., 1937, Pesti Hírlap. Kiadói egészvászon-kötésben, kopottas borítóval, de belül jó állapotban.
Kortárs magyar írók 1945-1997 bibliográfia és fotótár. II. kötet. K-Z. Szerk.: F. Almási Éva. Bp., 2000, Enciklopédia Kiadó. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
Vegyes mesekönyv tétel, 4 db:
Nagylaki József: Fantasztiszusz! Gergely Sándor rajzaival. Bp., 1985, Ifjúsági Lap- és Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
Dao Ngogc Thang: Hogyan került Kuoi bácsi a holdra? A szerző rajzaival. Bp., 1987, Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
Bíró Gáspár: A fűzszínű virág. Bp., 2008, Kairosz. Kiadói kartonált papírkötés.
Karakas Zoltán: Tudós Dudás. Mesék, lenegdák ördöngös dudásokról, dudás ördögökről. Ferencz Zoltán rajzaival. h.n., 2009, Dudaszó Hallatszik Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés.
Vegyes könyvtétel, 3 db, Magyar Ritkaság 3 kötete:
Fortunatus és Magelóna históriája, Mikes Kelemen: Az idő eltöltésének módja, Toldy Ferenc: Irodalmi arcképek. Bp., 1984-1987, Szépirodalmi könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papírborítóban, valamint Kiadói kartonált papírkötésben.
Gerolamo Rovetta: A nagyravágyás átka. Bp, 1905, Magyar Kereskedelmi Közlöny. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Szabóné Nogall Janka: Elvira Kisasszony és más elbeszélések. Fiatal leányok számára. Budapest, 1903, Magyar Kereskedelmi Közlöny, 1 t. (címkép)+120 p.+1 sztl. lev. + 3 t. Színes litográfiákkal illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, Frankl és Werner könyvkötészete, kissé kopottas borítóval, illusztrációk közül egy hiányzik, de egyébként jó állapotban.
Tutsek Anna: Vidorka. Regény fiatal leányok számára. Ifjusági könyvek. Bp., 1916, Singer és Wolfner. Harmadik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, 78-83. oldalak között a lapok kijárnak, de egyébként jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.