Molnár Ferenc: A Pál-utcai fiúk. Regény kis diákok számára. Gergely Tibor rajzaival. Bp., é.n., Franklin. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, megviselt állapotban, kopottas borítóval, néhány foltos lappal, hiányzó hátsó szennylappal.
Stefan Zweig: Verlaine. Fordította: Bálint Lajos. Verlaine válogatott versei. Összeállította: Vas István. Fordították: Ady Endre, Babits Mihály, Szabó Lőrinc, Tóth Árpád és mások. Bp., é.n., Fővárosi Könyvkiadó Kft. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé foltos szennylapokkal, és előzéklapokkal.
Simonyi Zsigmond: Jó magyarság. A magyar írásmód szabályai, szójegyzékkel. Iskolai segédkönyvek 1.
Szentgotthárd,é.n., Wellisch Béla. Kiadói papírkötés, foltos, kopottas borítóval, ragasztott gerinccel, de belül jó állapotban.
Monumenta literarum. A világirodalom kisebb remekművei legkiválóbb műfordítóink új fordításaiban. Szerkesztette, és sajtó alá rendezte Király György. A könyvdíszeket tervezte Kozma Lajos. I. és II. sorozat, I. sorozat: 1-12. füzet (Teljes); II. sorozat, 1-12. füzet. (1. és 10. hiányzik)
Gyoma, 1921-1922. Kner Izidor ny. Folio. Félvászon kötésben, egyik gerinc kissé szakadt, egy kötet kissé vízfoltos, egyébként jó állapotban.
Csak 600 pld.!
Benedek Marcell (szerk.): Irodalmi lexikon. Budapest , 1927, Győző Andor Kiadása. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, sérült gerinccel, és kissé laza kötéssel.
Magyar Tudományos Akadémia Agrártudományok Osztálya 50 éve. (1949-1999). Szerk.: Kovács Ferenc. Bp., 1999, MTA Agrártudományok Osztálya. Kiadói papírkötés.
Nobel-díjas írók antológiája. Bp., 1935, Káldor. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, ceruzás aláhúzásokkal, a tartalomjegyzéknél az írók származása ceruzával bejegyezve, egy helyen ceruzával aláhúzás, az írók fekete-fehér fotóival, Pen Könyvesbolt(,Lipót Krt. (1937-től Szent István Körút) 6. címkéjével.)
Kazinczy Ferenc válogatott munkái. Bevezetéssel ellátta Balassa József. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),XIX+395 p. Korabeli dúsan aranyozott egészvászon-kötés, festett felső lapélekkel, jó állapotban.