A magyar hadviselt zsidók aranyalbuma. Az 1914-1918-as világháború emlékére. Szerk. Hegedüs Márton. Bp., 1941, Hungária ny. 468+56+16+III p. Festett, aranyozott, kiadói egészvászon-kötésben, viseltes állapotban, kissé kopottas borítóval, a gerinc kötése elvált.
Máchzor-ünnepi imakönyv II. kötete, Jom Kippur napjára. Wien, gedruckt von Anton Schmid, kaiserl.königl.privilegirten hebräischen Buchdrucker. Kiadói egészbőr kötés, gerince hiányzik, erősen viseltes állapotban / Jewish prayer book, full leather binding
Imádságos könyv. Fordította Dr. Hevesi Simon. Bp., 1913, Schlesinger József Könyvkereskedése. Korabeli aranyozott egészbőr-kötésben, a kötéstáblák belsején aranyozással, az elülső borítón: "Avatási Emlék a Pesti Izraelita Nőegylettől", a hátsó szennylap kijár és a hátoldalán bejegyzésekkel, aranyozott lapélekkel, eredeti viseltes kartontokban.
Friedmann Hillél: Fényben és viharban. Zsidó vallástársadalmi értekezés és hitszónoklatok. Dombóvár, 1932, Rechnitz Sándor. Későbbi velúrkötésben, jó állapotban.
3 db könyv: Bereczky Albert: A magyar protestantizmus a zsidóüldözés ellen (Bp., 1945, Református Traktátus Vállalat); Efrájim Kishon 111 humoreszkje (1990, Officina Nova); Csepeli György: ...és nem is kell hozzá zsidó. Az antiszemitizmus társadalom-lélektana (1990, Kozmosz). Papírkötésben, jó állapotban.
Simon Dubnov: A zsidóság története az ókortól napjainkig. Ford.: Dr. Szabolcsi Bence. Bp., [1942], Tábor. Negyedik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. Egyik szennylap kijár.
G. S. Viereck, P. Eldridge: A bolygó zsidó önéletrajza.(Kétezer esztendőm története.) Fordította: Berend Miklósné. Bp.,1935, Káldor. Kiadói egészvászon-kötés, az I. kötetre papírborítót ragasztottak.
Várossy Gyula: Hazaáruló vagyok-e, mert a hazafias zsidókat védtem? Korrajz és önigazolásom a kommunista és uj kurzus világából, s a zsidók miatti sajtóperem titkaiból. Szeged, (1921. Kőnig Salamon könyvnyomdája). 191 p. Kiadói papírborítóban hiányos gerinccel