Thomae Dollin(g)er: Jus Connubiate. Austriacum. c. a házassági jogról szóló könyvének kézzel másolt változata. cca 1800. Korabeli, jó állapotú félbőr kötésben. / Manuscripted copy of the law book of Thomas Dollinger: Ius connubiate. In half leather binding 366p.
Dr. Cziáky Ferenc: A magyar katonai és büntető és fegyelmi jog ezeréves története. Bp., 1924, Dunántúl Könyvkiadó és Nyomda Rt., 168 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt gerinccel, belül jó állapotban, felvágatlan lapokkal.
Planum Tabulare, Sive Decisiones Curiales, Per Excelsam Deputationem A Piae Memoriae Imperatrice Et Regina Hungariae Diva Maria Theresia Eatenus Ordinatam Collectae Et In ordinem Redactae Anno 1769. Posonii (Pozsony),1800, Petri Weber,8+230 p. A kötése hiányzik, egyébként jó állapotban. A Mária Terézia uralkodása alatt hozott kúriai határozatok gyűjteménye. Ritka.
Építésügyi szabályzat Budapest, fő és székváros területére. Az 1870. évi X. törvénycikk alapján kiadja Fővárosi Közmunkák Tanácsa. Bp., 1899, Légrády. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, kijáró elülső szennylappal, bejegyzésekkel, át és aláhúzásokkal.(6-7. oldal, XVIII. fejezetnél (99-101. oldal.)) Gerlóczy Tamás (1870-1940) székesfővárosi főmérnök, műszaki t...
Jancsó György: A magyar polgári perrendtartás rendszeres kézikönyve. I. kötet. Bp.,1912, Athenaeum, 450 p. Átkötött félvászon-kötés, sérült gerinccel, de belül jó állapotban. Első kiadás. Csak I. kötet.
A református egyházakat, lelkészeket és tanítókat érintő újabbkori (1867-1883) törvények és rendeletek. Bp., 1883, Dunamelléki Református Egyházkerület. Félvászon kötésben, jó állapotban.
Titkos választójog, telepítés, hitbizományi, tűzharcos, munkásbiztosítási, hegyközségi, erdő és a többi új törvények, rendeletek. Az "Ezer kérdés, 'ezer felelet" tanácsadó könyv III. kötete. Bp.,1938, "Igazság" Politikai Hetilap, (Általányos Nyomda Rt.-ny.), 160 p. Kiadói papírkötés, kissé gyűrött borítóval.
Dárday Sándor: Közigazgatási törvénytár. A fennálló törvények, rendeletek és döntvényekből rendszeresen összeállította: Dárday Sándor. Második rész. Bp.,1893, Athenaeum. Második kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon kötés, kopottas állapotban.
A közutakról és vámokról szóló 1890. évi I. törv.-czikk végrehajtása iránti utasítások. Kiadja a M. Kir. Belügyministerium. Bp.,1890, Nágel Ottó, XV+144 p. Korabeli félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, az utolsó lap kijár.
Az egészségügyre vonatkozó törvények és rendeletek gyűjteménye. V. kötet: 1913-1926. Megindította Dr. Chyzer Kornél. Szerk.: Dr. Atzél Elemér. Bp., 1928, Mai Henrik és Fia Orvosi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas, valamint foltos hátsó borítóval. Mai Henrik (1816-1906) (Mai Manó (1855-1917) fotós apja) orvosdoktor, főreáliskolai tanár, orvosi antikvárium és könyvkiadó alapító...
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.