John Elliot Cairnes: Vezérelvek a közgazdaságtan köréből újból kifejtve. Fordította: Jónás János. Magyar Közgazdasági Könyvtár VI. Bp.,1908, Grill Károly. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval és gerinccel, márványozott lapélekkel, Láng Lajos magánykönyvtári bélyegzőjével. Ritka!
dr. Jancsó Benedek: Magyar nyelvtudomány-történeti tanulmányok a XVI-XVII. századból. Bp., 1881. Aigner Lajos. Károlyi Gyuláné tulajdonosi névbejegyzésével. 194p. Későbbi félvászon kötésben. Jó állapotban. Ritka!
Báró Láng Lajos: A statisztika története. Bevezetésül Magyarország statisztikájához. Bp.,[1913]Grill Károly, NAP nyomdája (Mérei Jenő és társai bt.), IX+2+434+1 p.+1 t. (Egy kihajtható) Korabeli aranyozott félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kis sérüléssel a gerincen, hiányzó elülső előzéklappal, 288-289 oldalak között kissé laza fűzéssel.
Dr. Fanta Róbert Adolf: Társadalom és vallás. Nagyvárad, é.n.(1912),Neumann Vilmos Könyvnyomdája, Szerzői kiadás, 152+IV+3 p. Kiadói kopottas szecesziós aranyozott egészvászon-kötés, egy-két foltos lapszéllel.
Katona Béla: Magyarország közgazdasága. Közgazdasági évkönyv 1940 évről. Bp.,(1941), Gergely R., 610 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel, jó állapotban.
Latin-magyar zsebszótár a középiskolák számára. I. Latin-magyar rész. II. Magyar-latin rész. Szerk.: Schmidt József. Bp.,én., Athenaeum, 429+3+303 p. Nyolcadik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
Horváth József: Bölcsészettörténet. I. kötet: Az ókori filozófia története. [Unicus, több kötete nem jelent meg.] (Átnézték: Antal Géza és Rácz Lajos.) Pápa, 1914. Ref. Főiskolai Könyvnyomda. XI + [1] + 816 p. Aranyozott félvászon kötésben, jó állapotban
Társadalmi lexikon. Tizenhat színes táblával, számos képpel és grafikonnal. Függelékül: A szocialista mozgalmak krónikája. 1750-1928. Budapest, 1928, Népszava. Színes képek hártyapapírral. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben.
Szelényi Ödön: A filozófia alapfogalmai. Tudományos zsebkönyvtár 195. szám. Bp.,1907, Stampfel-féle Könyvkiadóhivatal. Kiadói papírkötés, kissé sérült kötéssel.