Verne, Julius: Ein Kapitän von fünfzehn Jahren. Wien, Pest, Leipzig, 1879, Hartleben's Verlag. Egészvászon kötés,egy lap kijár, kissé kopottas állapotban / linen binding, worn condition
Mémoires de J. Casanova de Seingalt. Ecrits par lui-méme. Edition originale. Tome Premier. Paris, 1826. Ponthieu et Comp. 455p. későbbi félvászon kötésben, Zichy Mihály korábbi tulajdona
Das Leben und die Abenteuer des armen Mannes im Tockenburg. Berlin, 1910, Meyer&Jessen, XII+4+224 p. Német nyelven. Félvászon-kötés, javított gerinccel, foltos borítóval, Burchard-Bélaváry család ex libris-ével.