Barát Béla - Éber László - Felvinczi Takács Zoltán: A művészet története. Bp., 1939, Dante. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborító megviselt állapotban, szakadozott, ragasztott.
Homér Lajos: Keleti miniaturák. Ars Mundi VII. Budapest, é.n., Officina. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas, kissé sérült gerinccel, fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Jó állapotban.
Fehér Géza: Török miniatúrák. A magyarországi hódoltság koráról. Bp., 1975, Magyar Helikon Corvina. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban.
Gottfried Semper: Tudomány, ipar, művészet. Valamint egyéb írások, az építészetről, az iparművészetről és a művészeti oktatásról. Szerk.: Hans M. Wingler. Fordította: Zádor Anna. Bp.,1980, Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Magyar rajzolóművészek. Szerk.: Pérely Imre. Bp., 1930, Könyvbarátok Szövetsége. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült borítóval és gerinccel.
Blaha Lujza emlékalbum. Blaha Luja élete és művészete. Kortársai, a jelenkor szinészei és drámaírói, Magyarország legkiválóbb irói és művészei közreműködésével szerkesztette Porzsolt Kálmán. Bp., 1926, Arany János ny. 240 p. Számos szövegközti fényképpel illusztrálva. Kiadói félvászonkötésben. A hátsó borítótábla kartonja, nagyon enyhén nedvességtől hullámos.
Palágyi Menyhért: Székely Bertalan és a festészet aesthetikája. Nemzeti Festészetünk I. Bp., 1910, Eggenberger-féle Könyvkereskedés. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
Dr. Kotsis Endre: A mezőgazdaság és a falu építészete. Bp.,1931, "Pátria". Első kiadás. Kiadói papírkötés, magánykönyvtári és régi bolti bélyegzéssel, névbejegyzéssel.