Angyalffy M(átyás) A(ndrás): Juhász káté, vagyis a' juhok' tartásáról, tenyésztéséről, javíttásáról 's nemesíttéséről, használásáról, nyavalyáiról, 's orvoslásáról szólló közértelmű rövid oktatások. Pesten, 1830, Petrózai Trattner J. M. és Károlyi István. 166 p. Hiányos: címlap és 1. lap, valamint a foglalat utáni egy lap hiányzik. Későbbi félvászon kötésben.
S. Weres Jolán: Magyar asszony háztája. A címlapot és a rajzokat Debreczeni László készítette. Bp.,1944, M. Kir. Orsz. Iskolánkívüli Népművelési Intézet,(Pallas-ny.), 101+2 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos.
Miguel Angel Asturidas - Pablo Neruda: Saveurs de Hongrie. Baróti Géza által dedikált! Kiadói egészvászon kötésben, papír védőborítóval, címlapon kis sérüléssel
Borászati zsebkönyv. Szerk.: Dr. Baross Endre. Negyvenötödik évfolyam. Bp.,1944, Tátrai-ny. Kiadói papírkötés, néhány felvágatlan lappal, kissé foltos címlappal, két oldalon aláhúzásokkal.
1918 A M. Kir. Központi Szőlészeti Kísérleti Állomás és Ampelologiai Intézet évkönyve. VII. évf. 1916-1917. Szerk.: Dr. Degen Árpád. Bp., 1918, Pallas, XIX+35 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis javítással, jó állapotban.
Fend Károly: Szőlőművelés. Köztelek Olcsó Könyvtár. IV. évf. 1-2. sz. Kiadja: Országos Magyar Gazdasági Egyesület Könyvkiadóvállalata. Bp., 1912, "Pátria", 86+2 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borítója hiányzik, a gerince részben hiányos.
Ordódy Lajos: A szőlő tárgyázása. Bp.,1894, Szerzői kiadás, (Pesti Könyvnyomda Rt.), 184+4 p. Kiadói papírkötés, az elülső borító szakadt, a hátsó borító hiányos, sérült, a könyvtest szétvált.
The Best Way Book. (No. 2.) A book of household hints& recipes. A practical household guide. Written by housewives for housewives. London, 1909, The Amalgamated Press, 146 p. Angol nyelven. Korabeli reklámokkal. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval. / Linenbinding, with worn cover, in English language.