Szokoly Viktor: A zsarnokok titkai I-IV. Krisztus születésétől a legújabb korig. Pest, 1871, Pfeifer Ferdinánd, (Hornyánszky Viktor-ny.), 172+190+2+249+261 p. Kiadói papírkötés, a II. kötet hátsó borítója foltos, az I. és a III. kötet elülső borítóján ceruzás firka, egyébként jó állapotban. Első kiadás. Szokoly Viktor (1835-1913) birtokos, író, hírlapíró, szerkesztő (pl.: Bolond Miksa...stb.) mű...
Francesco Nitti három műve: Európa hanyatlása. Az újjáépítés útjai. Bp.,1923, Pallas Irodalmi és Nyomdai kötés, 1 t.+227 p. Első kiadás. Nincs béke Európában. Bp.,1923, Pallas Irodalmi és Nyomdai kötés, 1 t.+215 p. Második, javított és bővített kiadás. A béke. Bp.,[1925], Pallas Irodalmi és Nyomdai kötés, 1 t.+162+2 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, szép állapotban.
Eutropius, (Flavius): Római történetek' rövid tartalma. A tanúlok és történetek' olvasását kedvellőkért hasznos tárgyakkal bővítve. Magyarúl kiadta Irmesi Homonnai Imre. Buda, 1832, Landerer Anna, XXIV+205+11 p. Aranyozott félbőr-kötésben, kopott borítóval, kopott, sérült gerinccel, a hátsó szennylap és a kötéstábla belseje foltos, volt könyvtári példány. Eutropius római történetíró. Megírta az ...
[Horváth Mihály: Gróf Nádasdy Tamás élete, némi tekintettel korára.] Buda, 1838. A M. Kir. Egyetem betüivel, 148 p. Átkötött modern papírkötés, a címlap és azt követő lap, valamint az utolsó oldal (sajtóhibák jegyzéke) hiányzik, egy lap kijár (51/52), néhány lapon folttal.
Dr. Légrády Ottó: Giustizia all'Ungheria! Gli Spaventevoli Errori del Trattato del Trianon (Igazságot Magyarországnak!) Bp., é. n., Pesti Hírlap. Olasz nyelven, aranyozott egészvászon kötéseben, jó állapotban. / In Italian, linen binding, in good condition
Andrić Sándor: A Montenegroi fejedelemség története a legrégibb időtől fogva az 1852-es évig. Szerb okmányok, segédművek, és népénekek után kidolgozta --, fordította Kunos Gyula. Nagybecskerek, 1890. Pleitz Fer. Pál. XII + 153 + [3] p. Aranyozott gerincű félvászon kötésben. Jó állapotban
Dr. Zádori Ev. János: A római katakombák. Pest, 1868, Emich Gusztáv, 185+3 p.+9 fametszetű t. (1 kihajtható.) Aranyozott gerincű egészvászon-kötés, foltos címlappal, rajta névbejegyzéssel.
Bartucz Lajos: Fajkérdés, fajkutatás. Bp., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 58 fekete-fehér ábrával és 43 fotóval illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben
Hentaller Lajos: Kossuth és kora. Kossuth Lajos rézmetszetű arcképével. Bp., 1894, Athenaeum,1 t.(címkép, heliogravűr)+VIII+350+2 p. Kossuth Lajos rézmetszetű képével. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel, kissé kopott aranyozással, kissé foltos címképpel, jó állapotban. Egyetlen kiadás.
Salamon Ferenc: Magyarország a török hódítás korában. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, 2+XVI+431+7 p. Első kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, gerinccel, a szennylap részben-, a címlap kijár, foltos lapokkal, korabeli névbejegyzéssel.
Hatvani Mihály: Rajzok a magyar történelemből. Pest, 1859, Lauffer és Stolp,4+588 p. Kiadói egészvászon-kötés, aranyozott gerinccel, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, magánkönyvtári bélyegzővel.
II. Rákóczy Ferenc fejedelem emlékiratai a magyar háborúról, 1703-tól végéig. (1711.) Közli Thaly Kálmán. Bp.,(1872), Ráth Mór, VIII+9-335+1 p. Ötödik, javított, történelmi jegyzetekkel kísért, Rákóczy végrendeletével és a bujdosók sírfelirataival bővített kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az elülső szennylap és két lap (VII/VIII., 9-10.) kijár.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.