A hagyomány gyöngyei a Talmud könyvei. Az eredeti Talmud szöveg alapján Dr. Molnár Ernő. Bp.,1989, IKVA. Kiadói egészvászon-kötés. Az 1921-1923-as kiadás reprintje.
Patai József: Harc a zsidó kultúráért. Bp.,(1937), Múlt és jövő, (Hungária-ny.), 318+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé laza fűzéssel, a hátsó szennylap hiányzik.
Palesztina földrajza. Héberből fordította: dr. Márton Benő. Budapest, é.n., Gyermek és Ifjúsági Alija. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, a gerince elvált a borítótól, a kötése sérült, szétvált, a melléklet hiányzik.
A zsidók egyetemes története III. kötet.: Izrael népének története. A második zsidó állam alkonyától Mohamed fellépéséig. Graetz nagy műve alapjén és különös tekintettel a magyar zsidók történetére. Szerk.: Szabolcsi Miksa. A magyar zsidók történetére vonatkozó részeket összeállította Dr. Kohn Sámuel. Bp., 1907, Phönix Irodalmi Rt., XIII+616 p. Kiadói szecesziós festett aranyozott egészvászon-köté...
A zsidók egyetemes története V. kötet.: Izrael népének története. Az általános üldözés századai. A kabal föltünésétől a spanyolországi számüzetéséig (1230-1492) Függelékül: A amagyar zsidók története. A vegyes házból származó királyok alatt. (1301-1526) Graetz nagy műve alapjén és különös tekintettel a magyar zsidók történetére. Szerk.: Szabolcsi Miksa. A magyar zsidók történetére vonatkozó részek...
Salom Asch: Avrumele megjött... Elbeszélések. Bp.,1925, "Garai" Irodalmi és Nyomdai Rt., 56 p. Kiadói papírkötés, a borító és pár lap széle kissé szakadozott. Első kiadás.
Anatole Leroy-Beaulieu: Israël Chez Les Nations. Paris, é.n., Calmann-Lévy. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, szakadozott borítóval, francia nyelven./ Paperbinding, with damaged cover, in French language.
Héber költők antológiája. Kardos László műfordításai. Bp.,1947, Farkas Lajos, (Igazság nyomda-ny.),145 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott, kissé kopott borítóval.
Ítéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. Szerk.: Vida Márton. Bp., 1939,(Lőbl D. és Fia-ny.), 62 p.+1 sztl. lev. Papírkötésben, papírborító hiányzik, szakadt, foltos címlappal.