Tersánszky Józsi Jenő: Kísérletek, ifjúság. Novellák. Bp.,1918, Nyugat,(Pallas-ny.),158+2 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték.
Székely népballadák. Összeállította és magyarázta: Ortutay Gyula. Buday György fametszeteivel. Bp., 1948, Egyetemi Nyomda. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötés, a borító és a gerinc kopott, foltos.
Werner Géza Kázmér: A siker receptkönyve. Bp.,(1942),Farkas Testvérek-ny., 159+1 p. Számtalan kreatív, igényes illusztrációval ellátva. Kiadói papírkötés, a hátsó borító szélén sérüléssel. Benne Schuler József Rt. Turán Irón, ceruza-alakú reklám-könyvjelzőjével. Kereskedelmi reklám tanácsok.
Fáy András: Fáy András szépirodalmi összes munkái Első kötet. Második kiadás. Pest, 1847, Geibel Károly. Félvászon kötésben 1t (rézmetszetű címkép) + XXII + 256 p.
Dóczi Lajos munkái VIII-IX. kötet: Schiller: Wallenstein. II. kötet. Drámai költemény három részben. Fordította: Dóczi Lajos. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), Hornyánszky Viktor-ny. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, jó állapotban.
Eötvös József: Magyarország 1514 I-II. kötet. Bp.,é.n.(1884), Ráth Mór. Második kiadás. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, Goldschmied és Társa-kötés, festett lapélekkel, az I. kötetből négy lap kijár (elülső szennylap-V/VI. kötet), rajtuk lapszéli szakadásokkal.
Hunfalvy Pál: Magyarország ethnographiája. [Bp.], [1876], [MTA]. Kissé kopott vászonkötésben, az első néhány lap kijár, illetve a címlap és az előszó hiányzik.
Hatszáz magyar nemzeti dal. Szavalmányok és dalok gyűjteménye. Bp.,(1899), Méhner Vilmos. Negyedik javított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, a gerincen kis sérüléssel, a borítón kis kopással.