Dr. Balázs Lóránt: A kémia története I-II. kötet. Bp., 1996,Nemzeti Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kis sérüléssel a gerincen, de alapvetően jó állapotban.
Balbi Adorján: Egyetemes Földrajza a művelt közönség számára teljesen átdolgozta és kibővítette Dr. Czirbusz Géza. II. kötet: A nyugoti földségek. Történeti nép-, és földrajzi könyvtár. LXIV. kötet. Nagybecskerek, 1894, Pleitz Fer. Pál Könyvnyomdája, IX+771 p. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, kis sérüléssel a gerincen.
Ballagi Károly-Király Pál: Egyetemes földrajz tekintettel az országok természeti, politikai és társadalmi, ipari, kereskedelmi, közlekedési és közművelődési viszonyaira. III. kötet. Szótárszerű tárgymutatóval ellátva. Bp.,1878, Athenaeum, 4+616 p. Átkötött félvászon-kötés, sérült gerinccel, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
Vöröskeresztes önkéntes ápolónő tankönyve. Összeállította: Dr. Orovecz Béla. Előszót írta Báró Apor Gizella. Bp.,1944, Magyar Vöröskereszt. Második kiadás. Kiadói papírkötés.
[August Hermann Niemeyer (1754-1828)] Niemayer Ágoston Hermann: Nevelés és tanítás tudomány a szülék, a házi és oskolai tanitók számára. Irta német nyelven - -, a mint azt, az austriai oskolák állapotját is szem előtt tartván, a 6. kiadás szerént rövidebbre szabva kidolgozta Chimani Leopold. Magyarázta, s a hol szükségesnek láttzott, a magyar nevendékek szükségéhez alkalmaztatta Ángyán János. I. k...
Josephus Verner: Philosophia Moralis. Pestini (Pest), 1835, Tratner-Károlyi, 16+488 p. Latin nyelven. Átkötött modern papírkötés, foltos, az utolsó pár lap sérült.
Ch. R. Gibson: A tudomány hősei. Angolból fordította és a két Bolyai életrajzával megtoldotta Halász Gyula. Ismeretterjesztő Könyvtár. Bp.,é.n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
M. Platen: Die Neue Heilmethode. 1-2. Band. Berlin-Leipzig-Wien-Stuttgart,(1901), Deutsches Verlaghaus Bong & Co. Német nyelven. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült, hiányos kihajtható melléklettel.
Marsigli, Luigi Ferdinando: Danubius Pannonico-Mysicus Tomus I. A Duna magyarországi és szerbiai szakasza; Deák Antal András: A Duna fölfedezése. Bp., Vízügyi Múzeum, Levéltár és Könyvgyűjtemény. Műbőr kötés, fordítva kötve, kötésen kis sérüléssel, egyébként jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.