Mahler Ede: Beöthy Zsolt egyiptológiai gyűjteménye a budapesti királyi magyar tudományegyetemen. Bp., 1913, Franklin. Kopott, kicsit sérült papírkötésben.
Bálint Jenő: Benedek Péter földműves-festőművész. Mayer János M. Kir. Földművelésügyi miniszter, Kertész K. Róbert H.-államtitkár bevezetőivel. [Bp.], [1928], Faluszövetség, 1 t.+48 p.+8+16 sztl. lev. (képanyag)+ 1 mell. (levélfacsimile.) Fekete-fehér egészoldas fotókkal illusztrálva. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, az egyik lapon (35/36.) kis hiánnyal a sarkánál.
Magyarország művészeti emlékei. 1-3. köt. Szerk.: Gerevich Tibor. 1. Gerevich: Magyarország románkori emlékei. 2. Horváth Henrik: Budapest művészeti emlékei. 4. Rados Jenő: Magyar kastélyok. Bp. 1938.-1939. Műemlékek Orsz. Biz. Komplett példány. A 3. köt. nem jelent meg. Kiadói félbőr sorozatkötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval, az I. kötet gerince kissé viseltes, tulajdonosi névbélyegzővel.
Papp Gábor György: Berlinből Budapestre. A historizmus aspektusai a magyar építészetben. Von Berlin nach Budapest. Aspekte des Historismus in der ungarischen Architektur. Bp., 2007, Kulturforum. Kiadói papírkötésben, magyar és német nyelven, jó állapotban./
Paperbinding, in Hungarian and German language.
1997-2008 Magyar Műhely művészeti folyóirat 3 száma: Magyar Műhely 36. évf. 105. sz., Magyar Műhely 46. évf. 141-142. sz., 47. évf. 146. sz. Kiadói papírkötés.
Schneider Marius: Egyiptomi parasztdalok. Lieder Aegyptischer Bauern. Bp., 1943, Magyar Néprajzi Társaság, 153-183 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Különlenyomat a Kodály Zoltán emlékkönyvből.