Párkai István: Motorkocsik és motormozdonyok. Bp.,1954, Tankönyvkiadó. Átkötött kopott félvászon-kötés. Megjelent 500 példányban. Mezei István (?-2015) gépészmérnök, MÁV főtanácsos, vasúti szakíró, vasúttörténész névbejegyzésével.
N. M. Glagolev: Motorosmozdonyok. Fordította: Pompe István, Berecz István. Bp.,1953, Közlekedési Kiadó. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval. Megjelent 760 példányban. Ritka!
Der Eisenbahnwesen der Gegenwart dargestellt auf Grund der Verhältnisse der Deutschen Bahnen. I-II. kötet. Berlin, 1911, Reimar Hobbing, 647 p.+ XII t.+ 1 színes, széthajtható térkép melléklettel (Die deutschen Eisenbahnen, 1:1800000, 61x71 cm.) Rendkívül gazdag szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrálva, német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, volt kön...
Horst Weigelt-Ulrich Langner: 44 Jahre Zeitgeschichte Chronik Deutsche Bundesbahn. Darmstadt,1998, Hestra-Verlag. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban./ Paperbinding, in German language.
Lovas József-Mezei István-Zádori István: Villamosmozdony-vezetők zsebkönye. Bp.,1986, Műszaki. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban. Az első kiadás változatlan utánnyomása.