Ernst von Hesse-Wartegg: Die Wunder der Welt. I. kötet. Stuttgart-Berlin-Leipzig, ,Union Deutsche Verlagsgesellschaft. Német nyelven. Rengeteg egészoldalas és szövegközti fekete-fehér és egészoldalas színes illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kis kopásnyomokkal a borítón, de alapvetően jó állapotban.
Dr. A. Otto: Die Hohe Tatra mit fünf Karten. 1909-1910 Berlin, 1909-10, Albert Goldschmidt. Kiadói egészvászon kötésben, térképmellékletekkel. / Linen-binding, with maps.
Balla Antal: Budapest szerepe Magyarország történetében. Statisztikai közlemények. 77. kötet 2. sz. Bp.,(1938), Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala, 178 p. Kiadói papírkötés, foltos címlappal, kissé gyűrött elülső borítóval.
Szeghalmy Gyula: Dunántúli vármegyék. Az előszót írta: József főherceg király fensége, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke. Bp., 1937, A Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, rossz állapotban, kopott borítóval, kopott, javított gerinccel, a címlap, 877-887., 889/890. oldalak lapjai, a hátsó szennylap sérült, kijár, intézményi bélyegzővel.