Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval.
Terézváros és munkásmozgalma. I-II. rész. I. rész: Pille György: A Terézváros kétszáz éve. II. rész: A Terézváros munkásmozgalma. Szerk.: Szinai Miklós. 1867-1945. Bp.,1970, VI. kerületi Tanács Végrehajtó Bizottsága-MSZMP VI. kerületi Bizottsága. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói nylon-kötés, kiadói kartontokban.
Chun Károly: Mélytengerek világa. Fordította: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Lampel R.( Wodianer F. és Fiai), 8+280 p.+1 t. Fekete-fehér és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, a gerincen kis kopásnyommal.
Róheim Géza: A csurunga népe. Budapest, (1932), Leblang Könyvkiadóvállakat. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, fekete-fehér képanyaggal illusztrálva, ex libris-szel.
Heinrich Hauser: Ausztrália. Fordította: Dr. Csordás Nóra. Ismeretlen Világok. Bp.,é.n.,Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés, az eredeti papír védőborítót hátulra beragasztották, jó állapotban.
Fredrik Böök: A gazdag és a szegény Svédország. Fordította Halász Gyula. Ismeretlen világok. Bp., é.n., Athenaeum. Fekete-fehér képekkel, és térképekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben, az eredeti papír védőborítót hátulra beragasztották.
Szekszárd. 1944-1974. Szerk.: K. Balog János, Letenyei György, Mátyás István. Szekszárd, 1974, Szekszárd Város Tanácsa. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 3000 példányban. Megjelentette Szekszárd város Tanácsa a város felszabadulásának 30. évfordulójára.
Barsi Ernő: Sály. Egy bükkalji falu a hagyományos gazdálkodás idején. A miskolci Herman Ottó Múzeum néprajzi kiadványai XVII. Miskolc, 1987, Hermann Ottó Múzeum. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Veress D. Csaba: A három Pécsely története. A község története a magyar honfoglalástól napjainkig. Veszprém Megyei Levéltár kiadványa 9. Veszprém, 1992, Veszprém Megyei Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 2000 példányban.