Radnóti Aladár-Gerő László: A Balaton régészeti és történeti emlékei. Bp., 1952, Közoktatásügyi Kiadóvállalat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső borító alján kisebb sérüléssel, intézményi bélyegzőkkel. Megjelent 2000 példányban. Ritka!
Liber Endre: Budapest-fürdőváros kialakulása különös tekintettel a székesfőváros községi fürdőpolitikájára I. Bp. (1934.) Bp. Szfv. Statisztikai Hivatala.. 402 l. Félvászon kötésben.
Dr. Tarnóczi János: A Szent István bazilika éneklő kövei... - A templom története és műemlékei. - Bp.,1938, Sz. István Bazilika. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas gerinccel.
A Duna-völgy. Magyarázó. a Magyar Földrajzi Intézet Rt. kiadásában. Megjelent a "Duna-völgy és környéke" c. 1:1000.000 léptékű térképéhez. Szerk.: DR. Rónai András-Dr. Teleki Géza. [Bp.,1948, Egyetemi Nyomda], X+388 p. Korabeli átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Budapester Bilderbuch. Összeállította Genthon István és Nyilas-Kolb Jenő. Előszóval ellátta Kovácsházy Vilmos. Ungarische Städte Ungarische Landschaften. II. kötet. Szerk.: Nyilas-Kolb Jenő. Bp.,é.n., Somló Béla, 171 p. 17.-158. oldal között gazdag fekete-fehér képanyaggal. Német nyelven. Kiadói papírkötés, foltos, egy lapszélen kisebb hiánnyal.
[Székely Lajos]: Gyula város rövid leírása. Gyula, 2000, Kner-Tevan. Kiadói egészvászon-kötés, Gyula város térképével. Dobay János 1897-es kiadásának reprintje!
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben I-III. (reprint) 1986, Európa. Aranyozott, festett egészbőr kötésben, szép állapotban. Kiadói tékában.
Esztergom szabad királyi város címeres kiváltságlevele. 1725. Szerk., az ismertetőt és a címerleírást írta: Dr. Csáky Imre. Bp.-Esztergom,2004, HÍD Marketing és Térképészeti Kft.- Komárom-Esztergom Megyei Önkormányzat Levéltára. Kiadói bársony-kötés, kiadói papír védőborítóban. Számozott (1000/435.) példány.
Lestyán Sándor: A hetvenötéves Szentesi Takarékpénztár. A szöveget írta és a képanyagot összeállította: - -.Szentes, 1944, Pesti Magyar Kereskedelmi Bank Leányintézete, (Bp., Posner Grafikai Műintézete Rt.-ny.) Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. Benne a 75 éves jubileumi ünnepségre szóló meghívóval, valamint a Szentesi Takarékpénztár takarékpénztár betétkönyvével, a hátoldalán a...
Erdély. Kéziratként. Budapest Székesfőváros Elektromos Művei. I. évf. 4. szám. Bp.,(1940),Müller és Berger Könyvnyomdai Műintézet, 32 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, foltos borítóval.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.