Alsó-viszti Fogarasi János: Magyar és német segédszótár, pótlékul minden eddig megjelent magyar-német zsebszótárakhoz. I-II. rész. (Egybekötve.) I. rész: Első vagy magyar-német rész. II. rész. Második vagy német-magyar rész. Bp.,1845, Kilián György, 6+211+5+161 p. Kopott egészvászon-kötésben, foltos lapokkal.
Johann Christoph Adelungs: Deutsche Sprachlehre für Schulen. Anhang: Kurze Geschichte der Deutschen Sprache. Wien, 1814, B. Ph. Bauer, 470 p. Német nyelven. Korabeli kartonált papírkötésben, sérült gerinccel, bélyegző és bejegyzésnyomokkal a címlapon, a bélyegzőnyom átüt a következő négy lapon./ Paperbinding, with worn cover, and damaged spine, with stamp and notice on the title page, in German la...
Dr. Ferenczi Sándor: Lélekelemzés. Értekezések a pszichoanalízis köréből. [Sigmund ] Freud egyetemi tanár előszavával. Bp.,1910, Dick Manó, 93 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, sérült gerinccel. Hübsch Alréd névbélyegzőjével, és ex libris-szével, az ex libris-en Dávid csillaggal.
Garamszegi (Lubrich) Ágost: Neveléstudomány. IV. kötet: Különös tanítástan. Bp.,1878, "Hunyadi Mátyás" Intézet-ny., 500 p. Harmadik kiadás. Korabeli aranyozott gerincű álbordás félbőr-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval.
Illés Béla: A szellemi munkások és a szocializmus. + Migray József: A vallás válsága. Táltos Könyvtár 2. és 14-15.szám. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.