Bibliotheque raisonnée des ouvrages des savans de l'Europe T. 1 (juil./sept. 1728)-t. 50, partie 2 (avr./juin 1753) Amsterdam : chez les Wetsteins & Smith, 1728-1753 Összesen 45 kötet, 50 kötetben teljes. Hiányoznak: 28.; 30.; 48-50. kötetek. Korabeli bőrkötésben, borítólapon Johann Joseph Graf von Trautson zu Falkenstein bíboros, Bécs érsekének címerével. Az ő könyvtárából 37. kötetben Leopo...
Bernhard Kellermann: Ein Spaziergang in Japan. Berlin, 1920, Paul Cassirer, 272 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé kopottas borítóval, német nyelven./ Contemporary half-leather-binding, in German language.
J. Girardin: Les Millions de la Tante Zézé. Paris, 1884, Librairie Hachette et C. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Francia nyelven. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, ex libris-szel. + J. Girardin: Second Violon. Paris, 1888, Librairie Hachette et C. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Francia nyel...
Dr. Eduard Maria Schranka: Tabak-anekdoten. EIn historisches Braunbuch. Köln, 1914, Jos. Feinhal. Német nyelven. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos borítóval, gerinccel, foltos, a borító a 16-17. oldalnál elvált a kötésétől.
Jani Pannonii Carmina Selectiora/Janus Pannonius Poemes Choisis. Szerk.: Kardos Tibor. Fordította: Jean Rousselot, Michel Manoll, Paul Chauvlot. Bp.,1973, Corvina. Latin és francia nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói műanyag védőfóliában.
2 latin szótár: Tegyey Imre: Latin-magyar zsebszótár. Bp., 1992, Akadémiai. + [Finály Henrik-Régeni István]: Latin iskolai szótár. Első rész: Latin-magyar szótár. Dolgozta néhány kolozsvári tanár. Borító és belső címlap nélkül, csak a könyvtest
Maria Ziółkowska: Doktor Esperanto. Warszawa, 1959, Wiedza Powszechna. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, eszperantó és lengyel nyelven./ Linen-binding, in paper cover, in Esperanto and Polish language.