Jókai Mór összes művei. Nemzeti kiadás. 100. kötetből 99 kötet. A 24. kötet hiányzik. Bp.,1896-1910, Révai. Kiadói aranyozott gerincű, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, változó állapotban, néhány kötet gerincén kisebb sérülések, a borítókon kisebb-nagyobb kopásnyomok.
Kerecseny János: Árpád fejedelem. Bp.,[1935], Cházár András Országos Siketnéma Otthon (Springer Gusztáv-ny.), 511+3 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval. Számozott (100/52.), a szerző, Kerecseny János (1894-1970) példány.
Lajos Ferenc-ifj. Hans Holbein: Haláltánc. Ifj. Hans Holbein fekete-fehér illusztrációival. Bp.,(1942), Szépmíves Műhely,(Kiss János-ny.), 86 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti javított kiadói papír védőborítóban. "E műből 1500 példány készült, melyből 300 a szerző sajátkezű aláírásával kerül a könyv- és grafika barátok részére." A szerző, Lajos Ferenc (1912-1998) sajátkezű aláír...
[Trenck, Friedrich von]: Báró Trenk Fridrik emlékezetre méltó életének históriája. Harmadik és utolsó darab. hn., 1788, ny.n., 2+230+4 p. Korabeli álbordás félbőr-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, az elülső és az utolsó szennylapon tulajdonosi bejegyzésekkel, de belül szép, megkímélt állapotban.
Ecsedi Miklós: Bádgyadt lelkeket éleszgető csendes muzsika, az az egynéhány kegyes énekek. Buda, 1846, Gyurián és Bagó-ny., 175 p. Hatodik kiadás. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a hátsó kötéstábláról elvált a papír, a címlap egyik sarka hiányos, kissé foltos lapokkal, possessori bejegyzéssel. Számos kiadást ért meg. Ecsedi vagy Ecsédi Miklós (1754-1803) református l...
Szép Ernő: Élet, halál. Bp.,1916, Dick Manó, 318+2 p. Korabeli átkötött egészvászon-kötés, az eredeti Falus Elek eredeti illusztrált (elülső) papírborítóját bekötötték, intézményi bélyegzővel.