Statisztikai közlemények osztrák-magyar monarchia vasutairól az 1889. üzleti évre. Szerk. és kiadja: Cs. Kir. Kereskedelmi Ministerium Statistikai osztálya Bécsben és az Országos Magyar Kir. Statistikai Hivatal Budapesten. Statistische Nachrichten über die Eisenbahnen der österreichisch-ungarischen Monarchie für das Betriebsjahr 1889. Bearbeitet und herausgegeben vom Statistischen Departement im...
Szabó Pál Csaba: Álom az államban. A vasút a magyar művelődéstörténetben. Vasúttörténeti Dokumentációs Tár. Szeged, 1996, [JATE Press.] Kiadói bársony-kötés.
Lovas Gyula: A Győr-Sopron-Ebenfurti Vasút Igazgatósági Épületének Centenáriumára. 1898. Bp., 1998, GySEB Rt.-ny., 10 p. Kiadói papírkötés.+A nagycenki állomás fotójával. A szerző, Lovas Gyula (1925-2014) vasúttörténész által Mezei István (?-2015) gépészmérnök, MÁV főtanácsos, vasúti szakíró, vasúttörténész részére dedikált példány. Valamint a szerző gépelt levélével, aláírásával Mezei István rész...
Vasútépítés és pályafenntartás II. kötet. Szerk.: id. Dr. Horváth Ferenc. Korszerű vasút - Korszerű vasúttechnika. Bp.,1999, MÁV Rt. Kiadói papírkötés.
Jürgen Janicki-Horst Reinhard: Schienenfahrzeugtechnik. Mainz,é.n,Bahn Fachverlag. Német nyelven. Második kiadás. Kiadói kissé kopottas papírborítóban.
Stahl Wird Kraft. Ein Bildwerk vom Bau der Lokomotiven. Klasse 23 der Südafrikanischen Staatsbahnen. Kassel,[1940],Henschel&Sohn. Német nyelven. Színes és fekete fehér illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, egy kijáró lappal. / Linen-binding, with worn cover, one page is coming out. In German language.