Iovius, Paulus - Pauli Iovii: Novocomensis EpiscopI Nucerini, HI/||storiarum sui Tem/||poris.|| TOMVS PRIMVS.|| Argentorati, 1556. apud Augustinum Frisium.Anno M.D.LVI. Címlap és kötés nélkül, néhány első lapon sérüléssel és kézzel írt bejegyzésekkel / Without binding and title page. With some damages on some pages.
Histoire des Revolutions de Hongrie, ou l'on donne une idée juste de son legitime Gouvernement. I-V. kötet. La Haye [Hága], 1739, Jean Neaulme, 6+446+6+352+6+392+6+362+6+410 p. Francia nyelven. Korabeli papírkötésben, festett lapélekkel, a II. kötetben foltos lapokkal, a III.-IV.-V. kötet borítói viseltesek, elvált a könyvtesttől, a címlapok kijárnak, az I. kötetből a rézmetszető portré, és a kiha...
Gömbös Gyula: A nemzeti öncélúságért! Gömbös Gyula miniszterelnök tizenkét beszéde. Bp., 1932, Stádium Sajtóvállalat, 88 p. Kiadói papírkötés, az utolsó lap sarkán hiánnyal. Első kiadás. A könyv szerepel az 1945-ben betiltott könyvek listáján.
Thaly Kálmán: Ocskay László, II. Rákóczi Ferencz fejedelem brigadérosa és a felső-magyarországi hadjáratok 1703-1710. II. kötet. Bp.,1905, Frankin-Társulat, 1 t.+392+2 p.+6+3 (hasonmások) t.+1 térkép. Második bővített és illusztrált kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót az átkötéskor felhasználták, a térkép-melléklet sérült, hiányos, egyébként jó állapotban.
Bozóky Alajos: A világtorténet átnézete synchronistikai táblákban, különös tekintettel Magyarország történetére. Buda, 1863. Nagel. Korabeli félvászon kötésben. 88 p.
Az aradi 13 vértanú pörének és kivégzésének hiteles története. Összeáll.: Bartha Albert. Bp., 1930, Kellner és Kiss. Félvászonkötésben, fűzés egy helyen szétvált. Ritka!
Nagyajtai Cserei Gábor Históriája. 1661-1711. A szerző eredeti kéziratából Kazinczy Gábor által. Újabb Nemzeti Könyvtár, 1. évf. Pest, 1852, Emich Gusztáv, 400 hasábszámozás. A borítója, címlapja hiányzik. A kötése négy helyen szétvált, hiányos. 480 hasábban lenne teljes. Eöri Sándor possessori névbélyegzőjével.