Joannis Nepomuk Alber [Alber Nepomuk János (1753-1830)]: Institutiones Hermeneuticae Scripturae Sacrae Novi Testamenti. Tom. III.: Introductio in libros reliquos Novi Testamenti, et erorum exegesis. Pestini (Pest), 1818, Joannies Thomae Trattner (Trattner János Tamás), 431+1 p. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, lapszéli foltokkal, néhány lapon szúrág...
S. Francisco De Sales [Szalézi Szent Ferenc (1567-1622)]: Philothea seu Introductio ad Vitam Spiritualem, ...[Filótea vagy bevezetés a lelkiéletbe.] In Linguam Latinam Translata per D. Martinum Martinez. Tyrnaviae (Nagyszombat), 1753, Typ. Academicis Societ. Jesu, 4+432+4 p. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Szent Biblia az-az istennek ó és új testamantomában foglaltatott egész szent írás. Magyar nyelvre fordittatott Károli Gáspár által. Mellyet e formában leg-először kinyomtattatott P[ethe] F[erenc]. + Szent David Kiralynak és Profetanak száz ötven Sóltári. A Frantzia Nótáknak és Verseknek módjokra, Magyar Versekre fordittattak és rendeltettek Szentzi Molnár Albert által. Mellyeket e formában leg-elö...
Calendarium dioecesanum cleri Weszprimiensis pro anno a Christo nato M.D.C.C.C.XVII. communi dierum CCCLXV. cum duplici indice locorum, et personarum. Weszprimii [Veszprém], 1817, Clarae Szammer, 143+13 p. Latin nyelven. Borító nélküli példány, ceruzás bejelölésekkel, Eöry Antal possessori bejegyzésével. Számos kiadást ért meg. Ecsedi vagy Ecsédi Miklós (1754-1803) református lelkész volt Makón A...
Engelbert Klüpfel (1733-1811): Institutiones Theologiae Dogmaticae in Usum Auditorum Tertiis Curis Emendatiores. Pars I. Vienna, 1807, J. G. Binz, 24+463 p. Latin nyelven. Korabeli kopott kartonált papírkötés.
Auswahl vorzüglicher Predigten auf alle Sonn- und Feiertage des Jahres, wie auch bei verschiedenen Gelegenheiten und der heiligen Fastenzeit von einer Gesellschaft katholischer Geistlicher. Dritter Band, drei Hefte. München-Passau-Regensburg, 1830, J. M. Daisenberger, 328+336 p. Német nyelven. Korabeli kopott kartonált papírkötés, foltos lapokkal.
Egyetemes Magyar- s Erdélyországi kath. egyházi névtár az 1863/1864-ik évre. Szerk.: Jászapáthi Imrik József. Első évi folyam. Pest, 1863, Vodiáner F. (Wodianer F.), 1 t.(címkép, Scitovszky János bíboros, hercegprímás, esztergomi érsek litografált portréja)+ +2+XXVI+584 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
P. Takács Ince: Szent Ferenc rendje. Történeti áttekintés. Bp., 1937, Magyarországi Szentföldi Biztosi Hivatal. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos, kissé szakadozott borító szélekkel.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.