Dr. Gaal Jenő: A nemzetgazdaságtan rendszere I-II. kötet. I.kötet: A nemzetgazdaságtan elmélete. II. kötet: A nemzetgazdaság alkalmazott tanai. Bp.,1899, Athenaeum, XVI+346 p.+XV+499 p. Átkötött aranyozott gerincű egészvászon-kötés, festett lapélekkel.
Tót olvasókönyv. Az ág. hitv. ev. iskolák II.-ik osztálya számára. Opavszky Gábor és Molnár János után átdolgozták Bodnár József és Pataki János. A szarvasi ágostai hitv. evangelikus egyház tulajdona. Békéscsaba, 1910, Corvina, 87 p. Szlovák nyelven. Kiadói félvászon-kötés, javított kötéssel.
1909-1944 Báró Dr. Madarassy-Beck Gyula: A városok hitelügye. A magyar városok országos kongressusán 1909. május 22-én. Bp.,1909, Pallas. Kiadói papírkötés.+Kárpátmedence. Gazdaságpolitikai Szemle. Szerk.: Juhász István, Dr. Szabó Miklós, Schubert József. IV. évf. 8-9.,11-12. szám, 1944. augusztus, szeptember, november, december.
Illés Béla: A szellemi munkások és a szocializmus. + Migray József: A vallás válsága. Táltos Könyvtár 2. és 14-15.szám. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Dr. Ferenczi Sándor: Lélekelemzés. Értekezések a pszichoanalízis köréből. [Sigmund ] Freud egyetemi tanár előszavával. Bp.,1910, Dick Manó, 93 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, sérült gerinccel. Hübsch Alréd névbélyegzőjével, és ex libris-szével, az ex libris-en Dávid csillaggal.