Cs. Lengyel Beatrix: Olaszhoni Emlék. - Ricordo dall"Italia. Az itáliai magyar emigráció fényképeinek katalógusa. Bp.,2007, Magyar Nemzeti Múzeum. Rengeteg fényképpel illusztrált kiadvány. Kiadói kartonált papírkötés.
Heltai Gáspár: Canionale. Azaz Historiás Énekeskönyv. Kolozsvár. 1754. A kísérő tanulmányt írta és a fakszimile szövegét gondozta Varjas Béla. Bibliotheca Hungarica Antiqua. V. Bp.,1962, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészbőr-kötés, intézményi bélyegzővel, jó állapotban.
Auguste Racinet: The costume history. Die Kostümgeschichte Le Costume Historique. Köln, 2009, Taschen. Angol, német, francia nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés.
A múlt születése sorozat 8 kötete: John Waechter: Az ember őstörténete. David Oates, Joan Oates: A civilizáció hajnala. Nicholas Postgate: Az első birodalmak. D. W. Harding: Az őskori Európa. Peter Warren: Az égei civilizációk. Michael Vickers: A római világ. Warwick M. Bary-Earl H. Swanson-Ian S. Farrington: Az újvilág. Peter Garlake: Afrikai királyságok. Bp.,1983-1989, Helikon. Kiadói egé...
Árpád-kori oklevelek a Heves Megyei Levéltárban. Válogatta, fordította, bevezetéssel, jegyzetekkel ellátta és a mutatót készítette: Kondorné Látkóczki Erzsébet. Eger, 1997, Heves Megyei Levéltár. Magyar és latin nyelven, oklevél mellékletekkel, közte egy kihajthatóval. Kiadói kartonált papírkötés.
Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság,(Budapesti Hírlap-ny.), 8+402 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, amatőr módon javított kötéssel, és gerinccel, térkép-mellékletek nélkül.
Az ezeréves Magyarország a honfoglalástól napjainkig. Eszék, 1912, Szlavóniai Magyar Újság, 79 p. Papírkötésben, javított, összetűzött gerinccel, viseltes állapotban. Ritka!