Corpus juris Hungarici seu decretum generale inclyti regni Hungariae partiumque eidem annexarum in duos tomos distinctum. Buda, 1779, typis regiae universitatis. 2.köt. Kopottas bordázott egészbőrkötésben, Metszett címképekkel
Montesquieu: A törvények szelleméről. I-II. kötet. A bevezető tanulmányokat írták: Hajdu Gyula, Mátrai László. Az Állam- és Jogtudományok Úttörői. Fordították: Csécsy Imre, Sebestyén Pál. Bp.,1962, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány, laza fűzéssel, a gerinc foltos. Megjelent 800 példányban.
Bánkiné Molnár Erzsébet: A jászkun szabadság. A törvényesség helyi sajátosságai a Jászkun kerület népi kultúrájában. (1682-1876.) Jogi Kultúrtörténeti, Jogi Néprajzi Kiskönyvtár 3. Szekszárd, 2017, Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar. Kiadói papírkötés.
Szőcs Sebestyén: Polgári kori jogszolgáltatási szervek iratai. (1869-1950.) Levéltári módszertani és oktatási füzetek 11. szám. Bp.,1990, Új Magyar Központi Levéltár. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
A közutakról és vámokról szóló 1890. évi I. törv.-czikk végrehajtása iránti utasítások. Kiadja a M. Kir. Belügyministerium. Bp.,1890, Nágel Ottó, XV+144 p. Korabeli félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, az utolsó lap kijár.
Magyarországi Rendeletek Tára. I. évf. 1867. (3. kiadás.), XXI. évf. 1890. I. kötet., XXVIII. évf. 1894. II. kötet. Bp.,1890-1894, Nágel Ottó. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, és átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, intézményi bélyegzővel, "Magyar Királyi Belügy Minister" bebélyegzéssel.
Dárday Sándor: Igazságügyi törvénytár. Rendeletek- és döntvényekkel kiegészítve. Pótkötet a második kiadáshoz I. Bp.,é.n., Athenaeum. Kiadói aranyozott, egészvászon-kötésben, sérüléssel
Dr. Babarczi-Schwartzer Ottó(szerk.): Közegészségügy I-II. kötet. Az orvos közreműködése az igazságszolgáltatásban. Közjótékonysági ügy. (Gyermekvédelem.) I. kötet.: A közegészségügyi törvény I. részének I-XII. fejezete. II. kötet: A közegészségügyi törvény I. részének XIII-XVI. fejezete és II. része. Az orvos közreműködése az igazság-szolgáltatásban. Közjótékonysági ügy. (Gyermekvédelem.) Magyar ...
Az egészségügyre vonatkozó törvények és rendeletek gyűjteménye. VI. kötet: 1927-1928. Megindította Dr. Chyzer Kornél. Szerk.: Dr. Atzél Elemér. Bp., 1929, Mai Henrik és Fia Orvosi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas, valamint foltos hátsó borítóval. Mai Henrik (1816-1906) (Mai Manó (1855-1917) fotós apja) orvosdoktor, főreáliskolai tanár, orvosi antikvárium és könyvkiadó alapít...
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.