Aggházy Kamil-Stefán Valér: A világháború 1914-1918. Bp.,1934, Országos Közművelődési Tanács, 320 p. Fekete-fehér fotókkal, térképvázlatokkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé szakadozott borítóval, de belül jó állapotban.
Carl von Clausewitz: A háborúról I-II. Fordította és jegyzetekkel ellátta: Dr. Réczey Ferenc: Bp.,1962, Zrínyi Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a II. köteten kopott aranyozással, de alapvetően jó állapotban. Megjelent 4000 példányban.
Honvédelmi ismeretek V-VI. Hősi magyar élet a Mohácsi vészig. Katonai földrajz. A gimnázium V., a liceum I., a gazdasági középiskolák I., valamint az iparos- és kereskedő-tanonciskolák I. osztálya számára. (Leventekiképzési Segédlet. )Bp.,1942, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, kis sérüléssel a gerincen.
T. E. Lawrence: A bölcsesség hét pillére I-II. Fordította: Schöpflin Aladár. Eric Kennington illusztrációival. Mauer Alfréd térképeivel. Klasszikus Regénytár. Bp., é.n., Révai. XVI+403+410+1 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé kopottas gerinccel. jó állapotban. Arábiai Lawrence önéletrajzi ihletésű könyve.