Imre Sándor: A magyar nyelv és nyelvtudomány rövid története. I. kötet: A m. nyelv ó- és középkora. Bp.,1891, Hornyánszky Viktor, 4+336 p. Átkötött félvászon-kötés, intézményi bélyegzővel.
Johann Claudius Hadrian Helvetius (Claude Adrien Helvétius (1715-1771): Der wahre Sinn Natursystemes. Frankfurt-Leipzig, 1783, ny.n.,142 p. Német nyelven. Korabeli kissé kopott félbőr-kötésben, restaurál címlappal, a hátsó szennylapon bejegyzéssel.
Dr. Ferenczi Sándor: Lélekelemzés. Értekezések a pszichoanalízis köréből. [Sigmund ] Freud egyetemi tanár előszavával. Bp.,1910, Dick Manó, 93 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, sérült gerinccel. Hübsch Alréd névbélyegzőjével, és ex libris-szével, az ex libris-en Dávid csillaggal.
Illés Béla: A szellemi munkások és a szocializmus. + Migray József: A vallás válsága. Táltos Könyvtár 2. és 14-15.szám. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Jászi Oszkár: Művészet és erkölcs. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1908, Politzer Zsigmond és Fia. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, tulajdonosi névbélyegzővel.
Közgazdasági enciklopedia. 1-3. köt. Szerk.: Szterényi József. Bp.,(1929) ,Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal, az I. kötet borítója foltos, a I. kötetben a 3-4. oldal, és az előszó lapja kissé sérült, részben kissé összeragadtak, de a szöveg olvasható, a II. kötetben a szennylapok sérültek, az elülső szennylap kijár, a III. kötetben a hátsó szennylap hiányzik. Négy k...