The Cunard Turbine-driven Quadruple-screw Atlantic Liner "Mauretania." Constructed by Messr, Swan, Hunter, and Wigham Richardson, Limited Wallsend-on-Tyne. Enginged by The Wallsend Slipway and Engineering Company, Limited, Wallsend-on-Tyne. Bp.,1907, Offices of "Engineering, " 12+56 p.+XXXVIII t. Angol nyelven. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, ábrákkal, és fekete-fehér egészoldalas képtáblákkal ...
1928-1930 Vegyes nyomtatvány tétel, 3 db: 1928 Képes Pesti Hírlap 2 száma, 1928. jan., és feb. A címlapokon Balatonnal kapcsolatos fotókkal. Az egyiken szakadással. 1930 Természettudományi Közlöny. 1930. feb. száma. Benne Kéz Andor: A hó c. írásnál egy Balatonnal kapcsolatos fotóval.
1914 A "Siófok" Balatonfürdő Rt. igazgatóságának és felügyelő-bizottságának jelentése valamint XXI. zárszámadása az 1913. üzletévről, Nyomtatott Kertész Józsefnél
Radnóti Aladár-Gerő László: A Balaton régészeti és történeti emlékei. Bp., 1952, Közoktatásügyi Kiadóvállalat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, de egyébként jó állapotban. Megjelent 2000 példányban. Ritka!