Rexa Dezső: Kazinczy Napoleon és Mária Lujza menyegzőjére. Két hasonmással. Kazinczy Ferenc: A nagyság' és szépség diadalma. Gyoma, 1932, Kner Izidor, 24+8 p.+ 4 t. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Számozott (240/270), és a szerző (Rexa Dezső (1872-1964) irodalomtörténész, levéltáros, helytörténész, nyelvész) által aláírt és dedikált példány, dátumozva.
Jókai Mór összes művei. Nemzeti kiadás. 100. kötetből 99 kötet. A 24. kötet hiányzik. Bp.,1896-1910, Révai. Kiadói aranyozott gerincű, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, változó állapotban, néhány kötet gerincén kisebb sérülések, a borítókon kisebb-nagyobb kopásnyomok.
Vörösmarty minden munkái III-IV. kötet. Kiadták barátai Bajza és Schedel Ferenc. Pest, 1845, Kilián György, 271+1+266+1 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, hiányos gerinccel, de a könyvtest egyben van. Okolicsányi-Kuthy Dezső (1869-1947) orvos, tüdőgyógyász névbejegyzésével a címlapon, valamint az elülső kötéstábla belsején ex-libris-szével.
Fehérhímzés. Likacsos-, reneszánsz-, richelieu-, lapos-, és domoruhímzés. 656 képpel. Bp., é.n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt., 238 p. Szövegközti illusztrációkkal. Későbbi átkötött aranyozott egészvászon-kötés,az utolsó lap (239/240.) hiányzik (tartalomjegyzék utolsó oldala.) Első kiadás.
Molnár Ferenc: Az éhes város I-II. kötet. Bp.,1912, Franklinm, 211+229 p. Második kiadás. Kiadói szecessziós, aranyozott, festett egészvászon sorozat-kötésben, kissé kopott borítóval.
Lesznai-Képeskönyv. Lesznai Anna írásai, képei és hímzései. Összeáll.: Gergely Tibor. Bp., 1978, Corvina. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Karinthy Frigyes: Írások írókról. (Kritikák.) Tevan Könyvtár 59-60. Békéscsaba, 1918, Tevan, 77+3 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti papírborítót az átkötéskor felhasználták.
Karinthy Frigyes: Holnap reggel. Tragikomédia 3 felvonásban. Tevan-könyvtár 85-89. Békéscsaba,(1916), Tevan, 3-119+1 p. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti papírborítót az átkötéskor felhasználták, hiányzó címlappal.