Kugler Géza [Kugler Henrik]: A legújabb és legteljesebb gyakorlati nagy budapesti szakácskönyv és házi cukrászat. Bp.,én., Rozsnyai Károly, 3-508 p. Szövegközti rajzokkal. Átkötött egészvászon-kötés, az átkötéshez az eredeti elülső kötéstáblát felhasználták, hiányzó címlappal.
Csáky Sándor: A huszadik század szakácsművészete. Bp., 1936., [Petőfi Irodalmi Vállalat], 8+832 p. + 7 t. (két oldalas) + 61+17 p. Szövegközti illusztrációkkal. Harmadik, bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötés, javított gerinccel és kötéssel, kopott borítóval.
Szekula Teréz: Szegedi Új Szakácskönyv. Szeged, 1907, Endrényi Lajos, 300 p. Javított gerincű félvászon-kötésben, kopott borítóval, pótolt modern gerinccel, javított kötéssel, a hátsó előzéklapon ceruzás jegyzettel, a címlapon névbejegyzéssel.
Istvánffy Gyula, Csík-Madéfalvi dr.: A Clusius-codex mykologiai méltatása, adatokkal Clusius életrajzához -- Études et commentaries le code de l'Escluse... Bp., 1900. (Franklin ny.) (10)+287p.+ 89 színes t. (2 kihajt.) A címlap 91 táblát jelez, de a mű így teljes (a kihajtható táblákat kettőnek vették). A kor egyik legnagyobb növénytani tudósának tartott, németalföldi.Clusius a nagyműveltségű főúr...
Dr. Augustin Béla-Dr. Jávorka Sándor-Giovannini Rudolf-Dr. Rom Pál: Magyar Gyógynövények. II. színes táblák. Az ábrákat Jávorka Sándor irányításával festette Csapody Vera. Bp., 1948, Földművelésügyi Minisztérium,(Kiss János-ny.), XIV+2 p.+192 t. (színes, 1-190-ig számozva + 119 a,b). Átkötött egészvászon-kötés.
Z. Tábori Piroska: Háztartás háztartási alkalmazott nélkül. Bp.,én.,Singer és Wolfner, 98+2 p. Kiadói papírkötés, szakadozott, foltos borítóval, de belül jó állapotban.