Z. Tábori Piroska: Készüljünk a télre. Időszerű tanácsok a magyar háziasszony számára. Összeállította: - -. Bp.,1940,Singer és Wolfner, 99+1 p. Kiadói papírkötés,némileg foltos borítóval, a borító egyik sarkán gyűrődéssel, a borító szélein kis szakadásokkal, de belül jó állapotban.
Z. Tábori Piroska: Húspótló ételek hústalan napokra. Hústalan étrendek az egész esztendőre. Összeállította: - -. Bp.,1940,Singer és Wolfner, 79+1 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Egy lángon főtt ételek. Takarékos konyha. Bp., ,Singer és Wolfner,(Radó István-ny.), 78+2 p. Papírkötésben, restaurált papírborítóval, a címlapja hiányos.
Dr. Kovácsné Tüdős Ilona: Egyszerű házi cukrászat és gyümölcsfűzés. Bp.,[1925],Méhner Vilmos, 104 p. Átkötött félvászon-kötés, néhány kissé foltos lappal.
Szakácskönyveket tartalmazó kolligátum, közte három azonosítatlan művel, valamint Özv. Kremnitzkyné Fröhlich Ilona: Házi és mézes tészták és méhtermékek földolgozása. Kolozsvár (Cluj), 1926, Providentia. Ötödik, bővített kiadás. Átkötött egészvászon-kötés, javított, restaurált lapokkal, és néhány foltos lappal, 3-54+3-56+24+3-95 p.
Venesz József: A magyaros konyha. Bp., 1965, Minerva Kiadó. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt, javított papír védőborítóban, az egyik fotón szakadással, jó állapotban.
Lajos Mari-Hemző Károly szakácskönyvei, 6 db:
99 Húsétel 33 színes ételfotóval.
99 Szárnyasétel 33 színes ételfotóval.
99 Ünnepi étel 33 színes ételfotóval.
99 Előétel 33 színes ételfotóval.
99 Sajt- és tojásétel 33 színes ételfotóval.
99 Gyümölcsös édesség 33 színes ételfotóval.
Bp.,1983-1990,Corvina. Kiadói kartonált papírkötés, az egyik hátsó szennylapján recept bejegyzéssel, egy könyvtári példány, egyébként jó állapotban.
Lajos Mari-Hemző Károly:
99 Sütemény és torta 33 színes ételfotóval.
Bp.,1986,Corvina. Kiadói kartonált papírkötés, a hátsó szennylapján recept bejegyzéssel.
Vegyes könyvtétel, 5 db:
Dr. Oláh Andor-Kállai Klára-Vadnai Zsolt: Reformkonyha.
Cseh Mária-Pirchala István: 400 kínai recept.
Simeoni Szekeres Mária: Itáliai ízek.
Frank Júlia: Szárnyasparádé. 460 étel házi- és vadászárnyasból.
Monspart Éva-Salamon Magda: Főzzünk másképp is.
Bp., 1984-1987, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, változó.