Altay Margit: A kék madár. Maurice Maeterlinck filmmeséje. A borító Sebők Imre munkája. Bp.,(1942) , Palladis Rt. Kiadói illusztrált haránt alakú félvászon-kötés, a borító kissé kopott, a hátulsó szennylapon, és előzéklapon firkával.
Magyar Parasztmesék. Kiadják Illyés Gyula, és Ortutay Gyula. Buday György rajzaival. Bp.,[1936], Franklin-Társulat, 170+2 p. Buday György szövegközti és egy egészoldalas illusztrációjával. Javított gerincű illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, megerősített kötéssel, a hátsó szennylap sarkán hiánnyal, egy-két rajzon kisebb kiszínezéssel.
Abonyi Árpád: Három vitéz magyar baka. Meg egy káplár kalandjai. Bp., 1909, Singer és Wolfner, 207 p. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel és kötéssel.
Gárdonyi Géza: Isten rabjai. Ifjúság számára átdolgozott kiadás. Biczó András rajzaival. Bp.,é.n.,Dante,("Pátria"-ny.) Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval,a gerincen apró sérüléssel.
Szép Ernő: Mátyás király tréfái. Összegyűjtötte: Szép Ernő. Kolozsvári Sándor illusztrációival. Bp.,1936, Dante. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, a borító kissé kopott, foltos, a hátsó kötéstábla és a szennylap foltos. Első kiadás!
Walt Disney: Bernard és Bianka. Az egérrendőrség. Bp.,1992, Egmont-Pannónia. Kiadói papírkötés, az elülső borítója kissé gyűrött, a gerincen apró sérüléssel.