Nollet, Jean-Antoine (1700 -1770): Leçons de Physique expérimentale. Tome Troisieme. Paris, 1765, Hyppolyte-Louis Guerin-Louis-Francois Delatour, IV+514 p.+19 t. kihajtható rézmetszetű tábla. Francia nyelven. Negyedik kiadás. Korabeli dúsan aranyozott gerincű egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón és a gerincen kis kopásnyomokkal, a címlapon tintafolttal, az utolsó lap (513/514.) részben...
Fritz János, Dr.: Az ember keletkezése. - Három interpelláció a világhoz. Bp. 1931, Kir. Magy. Egyetemi Ny. 196 l., 5 t. (képek). Készült 500 számozott példányban. Ez az 318. számú példány. A szerző által aláírt. Kiadói, sérült papírborítóval. Ritka.
Thanhoffer Lajos: Anatómia és divat Három népszerű előadás. 114 ábrával és 4 táblával.Bp., 1901. K. M. Természettudományi Társulat. VIII+232 p.+4 t./ Egészoldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva.Kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban.
Dr. Zechmeister László: Organikus chemia felsőbb tanulmányok támogatására. I-II. kötet. (Egyben.) I. kötet: Alapismeretek - Nyílt szénláncú vegyületek. II. kötet: Gyűrűs és ismeretlen szerkezetű anyagok. Bp.,1930-1932, Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet Rt., XII+578 p. Átkötött kopott egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, az alsó lapélek foltosak.
Magni Hippocratis Coi Aphorismi. Cum Locis parallelis, & Interpratione Lucae Verhoofd. hn.,é.n, k.n.,13-448+20 p. Latin és görög nyelven. Átkötött aranyozott félvászon-kötésben, hiányos, a könyv a 13. oldallal indul, köztük a címoldal hiányzik, egy lap szakadt, foltos. Bibliotheca Seminarii Centralis Budapestiensis 1911 ex libris-szel.
Balbi Adorján: Egyetemes Földrajza a művelt közönség számára Átdolg. és kibőv. Czirbusz Géza. II. kötet A nyugoti földségek. A szövegbe nyomott számos ábrázolattal. Nagybecskerek, 1894, Pleitz Fer. Pál. Korabeli, enyhén sérült gerincű félvászon kötésben.
Balbi Adorján: Egyetemes Földrajza a művelt közönség számára Átdolg. és kibőv. Czirbusz Géza. V. kötet II. rész A Déli, Közép, Északi és Keleti Európának plasztikája és az Európai Földség politikai leírása. A nyugoti földségek. A szövegbe nyomott számos ábrázolattal. Nagybecskerek, 1903, Pleitz Fer. Pál. Korabeli, erősen sérült félvászon kötésben.