Handbook for travellers in Greece. Murray's Hand-book. London, 1900, John Murray. Szövegközti illusztrációkkal, térképekkel, vázlatokkal illusztrált. Görög-angol szójegyzék melléklettel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült, kopott gerinccel, a térkép melléklet hiányzik./Handbook for travellers in Greece. Murray's Hand-book. London, 1900, John Murray. Linen-binding, with worn and damaged sp...
Dr. Cholnoky Jenő: A jég-világ. A sark-kutatások története. Bp., 1914, Országos Monográfia Társaság, 271 p.+19 t. (Fekete-fehér képtáblák)+ 1 térkép. Átkötött félvászon-kötés, jó állapotban. Első kiadás.
Dusan Opinćal: Becse. Becse, 1997, Becsei Rádió. Magyar és szerb nyelven. Rengeteg fotóval illusztrált. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban.
Kaposy Klaszek Ödön: ,,Girl Pat", a kalózhajó. A szerző saját kezű rajzával, beírásával, önarcképével. Bp., é.n., Urania, 160 p. Szövegközti rajzokkal. Kiadói aranyozott, egészvászon-kötésben.
Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Bp., é.n. Franklin. Aranyozott egészvászon kötés, gerinc kissé kopott. Ritka kötésváltozat.
Stein Aurél: Nagy Sándor nyomában Indiába. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Franklin-Társulat, 1 t.(címkép)+183 p.+32 t.(fekete-fehér fotók.)+1 t. térkép. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a gerincen kopásnyomokkal, de egyébként jó állapotban.