Christoph Starke: Synopsis Alte Testament I-V. kötet.(Hat kötetben) + Synopsis Neues Testaments I-III. Kötet. Synopsis Bibliothecae Exegeticae In Vetus Testamentum: Kurzgefaßter Auszug Der gründlichsten und nutzbarsten Auslegungen über alle Bücher Altes Testaments, In Tabellen, Erklärungen, Anmerkungen und Nutzanwendungen, ...I-V. (Hat kötetben.): I. Theil: Die fünf Bücher Mosis...ausgefertiget...
Wilhelm Friedrich Hezel (1754-1824): Die Bibel alten und neuen Testaments mit vollständigen erklärenden Anmerkungen 1-7., 8/2. (6+369-662+2 p.), és 9-10. kötet. Lemgo, 1780-1791 , Mayer. Első kiadás. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötés, festett lapélekkel, modern aranyozott gerincű karton védőtokban, a 8. kötetnek csak a második része van meg (8/2 (6+369-662+2 p.) , az első része hiányzik, a borí...
Bougaud Emil: A kereszténység és korunk.I-V. kötet. Fordították Szentannai (Spett) Gyula és Dobos Lajos. Kiadja: Négy pécsegyházmegyei pap. Pécs, 1912, Dunántúl Nyomda Rt., 530+621+536+554+440 p. Negyedik kiadás. Korabeli átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, a címlapokon apró hiánnyal, névbejegyzésekkel, jó állapotban.
Lénárd Jenő: Dhammó. II. kötet: A negyedik alapigazság. Adalékok a buddhismus fejlődésének történetéhez. Buddhista modernizmus. Bp.,1913,[Franklin-Társulat], 357 p. Kiadói félvászon-kötés, fakó gerinccel.
Révész Imre: "Akikre nem volt méltó a világ." Képek a keresztyénség történetéből. Erdélyi Református Egyházi Könyvtár I. Cluj (Kolozsvár), 1921, Minerva. Kiadói papírkötés, szakadozott, kissé foltos borítóval, felvágatlan példány.
Nagy Károly: Keresztyén vallástan. Középiskolák felső osztályai, tanító- és tanítónőképezdék, s hasonrangu iskolák használatára. I. rész: A keresztyénség előkészítése fellépése és első alakulása a bibliai iratok alapján. Kolozsvár, 1899, Gombos Ferenc, 100 p. Papírkötésben.
Egyházi beszédek, mellyeket különféle alkalommal mondott 's kiadni készült Négyesi báró Szepesy Ignácz, néhai pécsi püspök... Kiadja Peitler Antal pécsmegyei püspöki titoknok 's cancellaria-igazgató. I.-III. kötetek két kötetbe kötve. Pécsett, 1840, a' lyceum betűivel. (1t: a püspök lithografált mellképe) 306p. + 355p + 320 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászonkötésben, Ritka!
Rózsa Huba: Az ószövetség keletkezése I-II. Bevezetés az Ószövetség könyveinek irodalom- és hagyománytörténetébe. 3. kiadás. Bp., é.n. Szent István Társulat. Jó állapotban
Pázmány Péter prédikációi I-III. kötet. Sajtó alá rendezte Dr. Petró József. A borító Márton Lajos munkája. Kiadja: Az Egri Egyházmegyei Irodalmi Egyesület. Eger, 1931, Egri Érseki Líceumi Könyvnyomda. Kiadói illusztrált papírkötés, az I. kötet gerince sérült, részben szétvált, a II. kötet gerince részben hiányos, a III. kötet foltos, ceruzás bejelölésekkel.
Dr. Kosztolányi István: Így szólott az úr. I-II. kötet. Ószövetségi bibliai történetek. Kézikönyv a biblia történetének tanításához, egyszersmind bevezetésül a szentírás olvasásához. A borító Márton Lajos munkája. A térképeket Kosztolányi Árpád rajzolta. Bp.,1942,Korda Rt. Fekete-fehér illusztrációkkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, az I. kötet papí...
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.