Szilasy János: Philosophiai tanulmányai. Pest, 1856. Eggenberger Ferdinánd (Emich Gusztáv ny.) 1 t. (a szerző kőnyomatú mellképe), [4], VIII, (9)-217 p. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben.
Alsó-viszti Fogarasi János: Magyar és német segédszótár, pótlékul minden eddig megjelent magyar-német zsebszótárakhoz. I-II. rész. (Egybekötve.) I. rész: Első vagy magyar-német rész. II. rész. Második vagy német-magyar rész. Bp.,1845, Kilián György, 6+211+5+161 p. Kopott egészvászon-kötésben, foltos lapokkal.
Gáborján Alice: Magyar népviseletek. Magyar Népművészet 3. Bp.,1969, Corvina. Fekete-fehér és színes fotókkal. Kiadói kartonált papírkötés, hullámos lapokkal, néhány lapszélen kisebb sérülésekkel.