1941-1955 Magyar-orosz zsebtolmács. Nélkülözhetetlen orosz szavak és mondatok jegyzéke, kiejtés szerint. Szerk.: Szergényi Pál. Bp.,1941, Palatinus, 8 p. + Magyar-Szovjet Társaság orosz nyelvtanfolyamának bizonyítványa
1941-1948 3 db régi almanach és naptár:
1941 Karitász almanach. V. évf. Szerk.: Molnár Frigyes.
1943 A Katholikus Népszövetség Naptára az 1943-ik évre. Szerk.: Dr. Ötvös Lajos. Kopott borítóval.
1948 Szabad Nép naptára. 1848-1948. Kopott, foltos, szakad borítóval, kissé viseltes állapotban.
1942 Vitéz Gömbös Gyula (1886-1936) volt miniszterelnök emlékszobrának ünnepélyes leleplezésére szóló belépőjegy és az ünnepélyt ismertető kiadvány, jó állapotban
1942 Pesti Hírlap 1942. május 22., LXIV. évf. 116 sz., Benne a kor híreivel, közte a II. világháborút érintő cikkekkel, valamint a IV. zsidótörvényről szóló újságcikkel, korabeli reklámokkal, 10 p.
1942 A természet. Szerk.: Nadler Herbert. 1942. január-december, XXXVIII. évf. 1-12. szám. Teljes évfolyam. Bp., Budapest Székesfőváros Házinyomdája-ny., 144+4 p. Szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a szennylapok hiányoznak, két lap (a tartalomjegyzék) kijár.
1943 5 db külföldi lap: Sie und Er, 4 száma, Schweizer Illustrierte Zeitung 1 száma. Benne számos érdekes írással, fotókkal, közte világháborús fotókkal, írásokkal. Német nyelven. Változó állapotban.