Szinay Sándor: II. József. Ébresztő Népszerű Tudományos Füzetek XI. kötet. Bp., 1912, Világosság Rt., 30+2 p. Kiadói papírkötés, hiányos, sérült borítóval.
Móricz Miklós: Az erdélyi föld sorsa. Az 1921. évi román földreform. (Erdélyi Férfiak Egyesülete. Jancsó Benedek Társaságának Könyvei II.) Bp., 1932, Erdélyi Férfiak Egyesülete,(Kir. M. Egyetemi Nyomda-ny.),216 p.+ 2 t. (térképmellékletek.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, + Az Erdélyi Férfiak Egyesületének jóléti és könyv alosztályának köszönő levele.
Kéry Gyula: A Magyar Szabadságharcz Története Napi-Krónikában. (1848) Budapest, 1899, Franklin-Társulat. Félvászon kötés, 772 p.
A borító kopott. A gerince és a kötése sérült, laza. Pár lap kijár. (Címlap, 771/772 p. és a hátsó védőlap.) Az elülső védőlap hiányzik. A könyvben néhol ceruzával, tollal bejegyzés, jegyzet.
Horváth Mihály: Magyarország függetlenségi harcának története 1848-1849-ben. I-III. kötet. Bp.,(1871)-1872,Ráth Mór, VIII+535+4+539+IV+532 p. Második kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kettő kötet festett lapélekkel, kopott borítóval, ajándékozási sorokkal, intézményi és névbélyegzőkkel.
Ribáry Ferenc-Marczali Henrik-Molnár Antal: Világtörténelem a mívelt magyar közönség számára I-VIII. kötet. 1-148. füzet. Bp.,1879-1885, Méhner Vilmos. Kiadói aranyozott félbőr mappák, benne kiadói papírkötéses füzetekkel, változó állapotban, részben szakadozott papírborítókkal és kopott félbőr borítókkal. Két füzet hiányzik: 130., 144. füzetek.
Giovan Pietro Della Stua: Memorie per servire alla storia di S. Anselmo, duca di Cividale del Friuli Udine 1775, Frat. Murero, 72p. + Vita della beata Elena da Udine terziaria Agostiniana Colla storia del suo culto. Venezia, 1771. Bettinelli; 46p. + Memorie del Rmo Padre F. Basilio da gemona... Udine, 1775. Murero. 94p. Későbbi félvászon kötésben / In later half linen binding.
Vadnai Béla: Verespataktól Lőcséig. (A magyar biztosítás története a XIX. századig.) A közművelődés könyvei 3. szám. Bp.,1942, Országos Közművelődési Szövetség (Országos Közművelődési Tanács), K. V. Filmnyomda-ny.), 3 p. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték. Vadnai Béla kártyájával.
Bartucz Lajos: Fajkérdés, fajkutatás. 58 fekete-fehér ábrával és 43 fotóval illusztrálva. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon kötésben, kissé fakó borítóval és gerinccel.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.