Munkácsi Ernő: Miniatúraművészet Itália könyvtáraiban. Héber kódexek. Bp., é. n., Országos Magyar Zsidó Múzeum. Hiányzó gerincű, részben elváló papírkötésben.
Szentírás a család és az iskola részére. III. kötet. A prófétiai könyvek utóbbi része Benedek Kata rajzaival. Szerk:: Dr. Frenkel Bernát. Szerkesztői kiadás. Bp.,é.n., Révai. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Szentírás a család és az iskola részére. IV. kötet. A prófétiai könyvek utóbbi része Benedek Kata rajzaival. Szerk:: Dr. Frenkel Bernát. Szerkesztői kiadás. Bp.,é.n., Globus. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval.
Patai József: Az új Palesztina útjain. Bp., [1938], Múlt és Jövő, 1 t.+289+2 p.+ 32 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, hiányzó címlappal, jó állapotban.
Allerhand, Jacob: A zsidóság története. Az első szentély pusztulásától a Talmud lezárásáig bibliai bevezetéssel. Fordítottaa: Lichtmann Tamás. Bp., 1988, MIOK. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Vihar Béla (szerk.) Sárga könyv. Adatok a magyar zsidóság háborús szenvedéseiből 1941-1945. Bp., (1945), Hechaluc. Kiadói papír kötésben, foltos, viseltes borítóval, nyomdahibás, 17-32. oldalak rossz helyre vannak bekötve (48-49.), egy lap (47/48.) sérült, szakadt, egy része a következő oldalra ragadt.
3 db könyv: Bereczky Albert: A magyar protestantizmus a zsidóüldözés ellen (Bp., 1945, Református Traktátus Vállalat); Efrájim Kishon 111 humoreszkje (1990, Officina Nova); Csepeli György: ...és nem is kell hozzá zsidó. Az antiszemitizmus társadalom-lélektana (1990, Kozmosz). Papírkötésben, jó állapotban.
Dr. Gotthold Salomon (1784-1862) : Deutsche Volk- und Schulbibel für Israeliten. Aufs Neue aus dem Massoretischen Texte übersetzt. Altona. 1837, Johann Friedrich Hammerich, 4+268+4+224+4+252+305+IV p. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, jó állapotban. Ritka! meszlényi Meszlényi Károlynak (1798-1878) fejér vármegye alispánjának, meszlényi ...
Josef Kastein: Jeremias. Der Bericht vom Schicksal einer Idee. Wien,1938, Der Jüdische Buch-Klub. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés. / Linen-binding, in German language.