Ladislaus Sennyei: Examen Quadripartitum Ordinandorum. Pro Prima Tonsura, Et Minoribus Ordinibus, Subdiaconatu, Diaconatu & presbýteriatu; Sive Institutiones Practicae, ... Tyrnaviae. Buda, 1778, [Typis Regae Unvers. Budensis.] Korabeli keménypapír kötésben, 16+315 [helyesen 415] p. Báró Kissenyei Sennyey László [1631-1703] egyetemi tanár, jezsuita szerzetes. Teológia tanár Grácban, Nagyszombatban...
Dr. Szentkláray Jenő: A Csanád-egyházmegyei plébániák története. I. kötet. A Csanádi Egyházmegye Története I. kötet. Temesvár, 1898, Csanád-egyházmegyei Könyvnyomda, XXIV+672 p. Átkötött modern egészvászon-kötés, 672-740. oldal között a lapok hiányoznak. Unicus! Több kötete nem jelent meg.
Balanyi György: Magyar piaristák a XIX. és XX. században. Életrajzi vázlatok. Szerkesztette: - -. Bp.,1942, Szent István-Társulat, 465+3 p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel.
Walter Clay Lowdermilk: Palesztina. Az igéret földje. Sir. E. John Russell előszavával. Fordította: Lőw Éva. Bp., 1946, Hechaluc,(Bp. Igazság-ny.), 181+2 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Szűz Mária virágos kertje vagyis a keresztény élet legfontosabb erényei - Mária példája nyomán. Az erdélyi püspök jóváhagyásával szerző kérelmére közli Soóthy Gyula. Szeged, 1904, Endrényi Lajos. Negyedik kiadás. Kiadói egészvászon kötés, foltos borítóval.
D. Tóth Tihamér: Levelek diákjaimhoz: Ne igyál! Dohányzol? Márton Lajos által illusztrált papírborítókkal. Bp.,1923, Szerzői kiadás,(Élet-ny.), 59+40 p. Negyedik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti borítókat bekötötték.
Dr. Beresztóczy Miklós: V. K. M. I. A magyar vallás- és közoktatásügyi minisztérium katolikus (I.) ügyosztályának története 1864-1947. Bp.,1947, Kapucinus-nyomda. Kiadói papírkötés.
Vegyes könyvtétel, 2 db: Balassa Imre: Krisztus. Bp., 1928, Világirodalom. Korabeli félbőr-kötés, kopottas gerinccel, festett lapélekkel. Római katolikus nagyobb katekizmus polgári iskolák és leány középiskolák alsó osztályai részére. Bp., 1943, Szent István-Társaság. Kiadói papírkötés, egy-két helyen ceruzás-tollas bejelöléssel, kissé viseltes borítóval.
Huszár Gál: A keresztyéni gyülekezetben való isteni dicséretek./ Kálmáncsehi Márton: Reggeli éneklések. 1560-1561. A kísérő tanulmányt Borsa Gedeon írta. A fakszimile szövegét Varjas Béla gondozta. Bibliotheca Hungarica Antiqua XII. kötet. Bp.,1983, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészbőr-kötés, kiadói kartontokban, jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.