Appleton's Dictionary of Machines, Mechanics, Engine-work, and Engingeering: Designed for Practical Working Men and Those Intended for the Engineering Profession. Volume I. kötet. A-H. New York, 1851, D. Appleton&Co., 960 p. Első kiadás. Angol nyelven. Számos szövegközti fametszetes illusztrációkkal. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, a címlap és az elülső s...
Vízépítés. "Válogatott fejezetek a vízépítés témaköréből." II. kötet. Szerk.: Dr. Starosolszky Ödön. Bp., 1973, Vízgazdálkodási Tudományos Kutató Intézet. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói nylon-kötés, jó állapotban.
Ludwig Dietz: Ventilations- und Heizungs-Anlagen. Oldenbourgs Technische Handbibliothek. Mit Einschluss der wichtigsten Untersuchungs-Methoden. Ein Lehrbuch für Ingenieure, Architekten, Studierende, Besitzer von Ventilations- und Heizungsanlagen. München-Berlin, 1909, R. Oldebourg. Szövegközti ábrákkal, német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel./ Linen-binding, in Germ...
Lengyel Sándor: Nyomdászati chemia és áruisme Műhelyi és magánhasználatra, valamint továbbképzőtanfolyamok számára. Felülvizsgálta és előszóval ellátta Dr. Stern Vilmos. /Grafikai Tudományos Szakkönyvtár 1./ Cluj-Kolozsvár. Cluj-Kolozsvár, 1927. Lyceum Könyvny. Kiadói félvászon kötésben. Néhány ceruzás firkával, pecséttel a borítón.