Haranghy Jenő vázlatkönyvéből. Magyar Grafikusok Könyvei II. Bp.,1943, Szépmíves Műhely,(Kiss János-ny.), 2 sztl. lev. + 12 t. Kiadói papírkötésben, a borítón kis szakadással. ex libris-szel. Számozott (450/408.), a szerző által aláírt példány.
Lajos Ferenc: Ázsia. Magyar Grafikusok Könyvei IV. Bp.,[1944], Szépmíves Műhely,(Kiss János-ny.), 2 sztl. lev. + 12 t. Kiadói papírkötésben, ex libris-szel. Számozott (450/54.), a szerző által aláírt példány.
Benedetto Corce: Esztétika. Elmélet és történet. Fordította: Dr. Kiss Ernő. Bp.,[1915], Rényi Károly,(Nyugat-ny.), XV+494+2 p. Átkötött félvászon-kötés.
Mitrovics Gyula: A magyar esztétikai irodalom története. [Bp.-Debrecen,1928, Csáthy Ferenc,]4+448+8 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel. + Bibliográfia, 4 sztl. lev.
Johann Reinhard Bünker / Bünker János Rajnárd (1863-1914): Das etnographische Dorf der ungarischen Milleniums-Landausstellung in Budapest.24p. A néprajzi falu a milleniumi kiállításon. Különlenyomat Félvászon kötésben.
Frank Thiess: Der Tanz als Kunstwerk. München, 1920. Delphin Verlag, 121+7 p. Kiadói illusztrált egészvászon kötésben, 24 táblával / With 24 tables, in full linen binding.