Sven Hedin: Ázsia sivatagjain keresztül. Átdolgozta: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára I. kötet. Bp., , Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t. 220+4 p.+15 t.(Egészoldalas fekete-fehér képtáblák.)+2 térképmelléklettel. Egészoldalas és szövegközti képtáblákkal. Kiadói aranyozott gerincű illusztrált egészvászon-kötés, jó állapotban. Első kiadás.
Szállástól a mezővárosig. Tanulmányok Jászfényszaru és a Jászság múltjáról. Szerk.: Langó Péter. Jászfényszaru, 2000, Fényszaruiak Baráti Egyesülete. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Két szerző, Mészáros Kálmán által, valamint Süli Attila által tanára Hermann Róbert (1963-) történész, a Magyar Történelmi Társulat elnökének dedikált példány.
A debreceni Aranybika szálló története. Debrecen, 1959, Szabadág Lapnyomda, 154+1 p. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. Egyetlen kiadás.
Hadházy Jenő: Hajdúhadház református értékei. Az előszót, az utószót írta és a kötetet lektorálta: Pál Csaba. Hajdúhadház, 2013, Hajdúhadházi Református Egyházközség. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Pál Csaba, hajdúhadázi református lelkipásztor, a könyv lektora által dedikált.
Benyó Endre - Erdélyi Tibor: Matyóföld, a híres Mezőkövesd. A M. Kir. Földmívelésügyi Minisztérium Gazdasági Szakkönyvei 52. sz. Bp., Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, lapok széle foltos.
Hunfalvy János: Magyarország és Erdély eredeti képekben. 1-3. köt. Bp., 1986, Európa. Reprint kiadás, kísérőfüzettel. Műbőr kötésben, pappír védődobozban.
Tarczai György Németvilág Budán. Rajzok és elbeszélések. Ferenczi József rajzaival. Bp., 1898, 2+219+1 p. Kiadói festett keménytáblás egészvászon Gottermayer-kötésben, foltos, kopott borítóval.
Budapest Székesfőváros statisztikai zsebkönyve. XIV. évf. 1929. Szerk.: Dr. Illyefalvi I. Lajos. Bp., 1929, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatal. Kiadói papírkötés, ceruzás, tollas bejegyzésekkel. + Dr. Illyefalvi I. Lajos: A kenyérkereső nő Budapesten. Bp., 1930, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatal. Kiadói papírkötés, az első két lap, köztük a címoldal hiányzik, ceruzás bejegyzés...
Nemes Lajos-P. Kovács Melinda: Heves Megyei Levéltár segédletei 5. IV. Heves vármegye iratai 1304-1944-(1963.) Repertórium és raktári jegyzék. Eger, 2000, Heves Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés. Megjelent 150 példányban!
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.