Dr. Rosenberg László: A diétás beteg szakácskönyve. Változatos étrendek. II. kötet: Anyagcsere betegségek, köszvény, rheuma, vesekövek, és sárgaság diétái. Dr. Hetényi Géza előszavával. Bp.,é.n., Novák Rudolf. Kiadói papírkötés, a borítón kis folttal, kis szakadással, pár oldalon ceruzás aláhúzással.
Vegyes szőlészeti könyvtétel, 4 db
Dr. Mercz Árpád: A must és a bor egyszerű kezelése. Bp.,1985, Mezőgazdasági. Kiadói papírkötés.
Dr. Oláh László: Szőlészek zsebkönyve. Bp.,1979, Mezőgazdasági. Kiadói kartonált papírkötés.
Magyar szőlő és borgazdaság. Szerk.: Nádasdi János. Bp.,é.n., VT Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat. Kiadói papírkötés.
Taar Ferenc: "Tokaj szőlőveszein." Bp.,1988, Kossuth. Kiadói kartonált papírkötés.
Dr. Istvánffi Gyula: Tanulmányok a szőlő fakórothadásáról. A M. Kir. Központi Szőlészeti Kísérleti Állomás és Ampelologiai Intézet közleményei. II. kötet. Szerk.: Csik-mádéfalvi Dr. Istvánffi Gyula. Bp.,1902, Pallas Rt.,VII+290 p.+I-XXIV t (számozott, színes, kétlapos lithográfiák.) Kiadói papírkötés, a szöveg részen felvágatlan lapokkal, megviselt állapotban, a kötése sérült, szétvált, a gerince részben hiányos. Ritka!
Állattenyésztés I.-II. kötet: Általános állattenyésztés. Gazdasági állatok takarmányozása. II. kötet: Szarvasmarhatenyésztés. Juhtenyésztés. Lótenyésztés. Szerk.: Horn Artúr. Bp.,1976, Mezőgazdasági. Kiadói egészvászon-kötés, a II. kötet volt könyvtári példány.
Dr. Weiser István-Dr. Zaitschek Arthur: Takarmányozástan. Bp.,[1930], Légrády Nyomda és Könyvkiadó Rt. Második, átdolgozott és bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé foltos gerinccel, ceruzás aláhúzásokkal.
Enesei Dorner Béla: A kereskedelmi trágyák történelme, gyártása és használata. Bp.,[1925],Athenaeum, 508 p. Harmadik, teljesen átdolgozott és bővített kiadás. Szövegközti képekkel. Átkötött félvászon-kötés, ceruzás aláhúzásokkal, kissé kopott, kissé foltos borítóval.