Malonyay Dezső: Munkácsy Mihály élete és munkái. II. kötet. Bp., 1898, Singer és Wolfner, (Hornyánszky-ny.), 117-235+9 p.+10 t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Átkötött aranyozott műbőr-kötés, az eredeti papírborító sérült, javított, 2 illusztráció hiányzik, pár lapon kis lyuk, de a szöveget nem érinti. Csak II. kötet.
Cristina Lastrego-Francesco Testa: Nézz, láss, kérdezz I-III. kötet: I. kötet: Az emberi alak. II. kötet: A környezet. III. kötet: Tömegkomunikáció. Bp., 1983, Gondolat. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítókkal, az egyik elülső borítóján firkával.
Kovács Bernadett: A festészet története - A reneszánsztól az avantgárd mozgalmakig. Kisújszállás,2010, Pannon-Literatúra Kft. Kiadói kartonált papírkötés.