Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben,
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 250+2 p.+XVI t. (8 levélen)+2 kihajtható térképpel és 1 térkép melléklettel. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben
Chun Károly: Mélytengerek világa. Fordította: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Lampel R.( Wodianer F. és Fiai), 8+280 p.+1 t. Fekete-fehér és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopottas
Boros Imre - Kardos Tamás - Varga Ferenc: Kőtelek képekben a századfordulótól napjainkig. Kőtelek, 1991, Kőtelki Polgármesteri Hivatal. Az egyik szerző, Boros Imre dedikációjával Molnár András főorvos és felesége részére. Papírkötésben, jó állapotban.
Vegyes Budapest témájú könyvtétel,
Pereházy Károly: A várnegyed. Élesdy István akvarelljeivel. Bp., 1979, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Budapesti tájékoztató. Útikalauz. Bp.,1956, Fővárosi Idegenforgalmi Hivatal. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Valamint 2 db budapesti városképes leporelló.
Szerb Antal: Budapesti kalauz marslakók számára. Kolozsváry Sándor rajzaival. Bp.,1991, Officina Nova. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Reprint.