Pósa Lajos: Madaras könyv. [Gyermekversek.] Bp., [194?]. Rigler József Ede Papirnemügyár Rt., 16 sztl. lev. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az egyik lapon amatőr javítás nyommal, egy lap hátoldalán gyermekfirkával.
Korszerű gépeink. Földes Imre rajzaival, Földes Imréné verseivel. Bp., é.n. (cca 1940), Endrődi. Kiadói haránt-alakú, illusztrált leporelló-kötés, hullámos. Ritka!
Kis gyermekek nagy mesekönyve. Vál. T. Aszódi Éva. Róna Emy. Bp.,1955,Ifjúsági Könyvkiadó, 378 p.+16 t. Második kiadás. Kiadói kopott félvászon-kötés, néhány illusztrációba bele rajzoltak.
[James Fenimore ]Cooper: A nagy indiánuskönyv. Az összes Bőrharisnya történetek. Az ifjúság számára átdolgozta: Honti Rezső. Haranghy Jenő rajzaival. Bp.,[1933],Győző Andor, (Hungária Hírlapnyomda Rt.-ny.), 639+1 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, javított gerinccel és kötéssel.
[Gerard de] Beauregard-[Henri de], Grosse: A bélyegkirály. Regény az ifjúság számára. Átdolgozta: Kemény Aladár. Bp.,1903, Győző Andor,(Révai és Salamon-ny.), 4+151 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötésben, Dörner és Heimberg-kötés, márványozott lapélekkel, javított gerinccel, kopott borítóval.