Magyar Népdalok és Románczok Könyve. Válogatott gyűjtemény. I. kötet. Bp., 1874, Franklin. Petőfi Sándor acélmeszetes arcképével, készítette: Karl Moritz Lämmel. Javított kartonált kötés, kopottas állapotban.
Németh László: Móricz Zsigmond /Tanulmány/
Bp., 1943, Turul. /,,Jövő" Ny./. 118 l, 8 t. Kiadói félvászon kötésben, eredeti papír védőborítóval, mely csak enyhén sérült.
Eötvös József: Magyarország 1514 III. kötet. Bp., 1892, Ráth Mór. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel,
Bella Andor: Hívatlan vendég. Bp.,[1944],Keresztes. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, laza, sérült kötéssel, kissé viseltes állapotban. A szerző által Bálint Imre, a Világ c. folyóirat szerkesztője részére dedikált példány.
Babits Mihály: Levelek Iris koszorujából. Bp.,1914,Nyugat, 94+2 p. Második kiadás. Későbbi átkötött egészvászon-kötésben.+Herceg, hátha megjön a tél is! Bp., 1918, Nyugat,(Pallas-ny.), 104+4 p. Második kiadás. Későbbi átkötött egészvászon-kötés, egy-két felvágatlan lappal.
Móricz Zsigmond: Bor, szerelem, bánat. Elbeszélések. Haranghy Jenő rajzaival. Bp.,(1929),Athenaeum, 203+4 p. Első kiadás. Átkötött virágmintás egészvászon-kötés, névbejegyzéssel, jó állapotban.
Dr. Walter János: Gaudeamus. III. Történeti érdekességek, jelmondatok, feliratok, ügyességek. Bp.,1926,Szent István-Társulat, 208+2 p.+2 t. Harmadik kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, volt könyvtári példány.