Balbi Adorján: Egyetemes Földrajza a művelt közönség számára Átdolg. és kibőv. Czirbusz Géza. IV. kötet II. rész. A keleti földségi csoport északi kontinensei. A szövegbe nyomott számos ábrázolattal. Nagybecskerek, 1897, Pleitz Fer. Pál. Korabeli sérült gerincű félvászon kötésben.
David Eduard: Szocializmus és mezőgazdaság I-II. kötet. Fordította: Dr. Szabados Sándor. Társadalomtudományi Könyvtár. Bp., 1909, Grill Károly. Kiadói egészvászon-kötés, a borító kissé kopott, az I. kötet gerince sérült, a kötése laza.
Gheyselinck R.: A nyughatatlan föld. Fordította: Bogsch László. Bp., 1941, Kir. Mir. Természettudományi Társulat. Fekete-fehér fotókkal, és ábrákkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, folttal a papírborító gerincén, jó állapotban.
1928-30 Gerlóczy Géza Dr. - Milkó Vilmos Dr. (szerk.): Az orvosi gyakorlat kérdései. Az Orvosi Hetilap melléklete. Három teljes évfolyam egybekötve, félvászon kötésben, jó állapotban.
Látszerészipari ismeretek. A budapesti villamfelszerelők, műszerészek és látszerészek ipartestülete megbízásából összeállította: Schmidt István. Ipari Szakkönyvtár 32. Bp.,é.n., Ipari tanfolyamok Országos Vezetősége, (Pallas-ny.), 132 p. Javított gerincű félvászon-kötés.
Dr. Ilosvay Lajos: Bevezetés a szerves chemiába. I. Szénhidrogének. Természettudományi Könyvkiadó Vállalat LXXVI. A XII. (1905-1907. évi cziklus) 2. kötete. Bp., 1905, K. M. Természettudományi Társulat, X+2+303 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel.
Prof. Dr.Görgényi-Göttche Oszkár: Tuberkulose im Kindesalter. Wien, 1951, Springer. Első kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
Mirkovits Gusztáv (1919-1996) orvos, egyetemi tanárnak szóló ajándékozási sorokkal egy tanítványától, dátumozva (1952. XII. 24.)
Szalay László: Barátunk és ellenségünk az állat. Bp., 1943, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott gerincű félvászon kötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva, jó állapotban.
Dr. Luckhaub Gyula-Oravecz Károly: Algebra. A felső kereskedelmi iskolák I-II. évf. számára. Bp.,é.n., Franklin. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kissé hiányos gerinccel, ceruzás bejegyzésekkel.